Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Modern Warfare 2 ve Warzone 2’den Toksik Oyunculara Harika Çözüm

Activision, Warzone 2 ve Modern Warfare 2'deki toksik oyunculara adeta savaş ilan etti.

Warzone 2 ve Modern Warfare 2‘de toksik oyuncularla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Hemen hemen her büyük rekabetçi çevrimiçi oyunu yeterince uzun süre oynarsanız, sesli veya yazılı sohbette rahatsız edici şeyler söyleyen bazı toksik oyuncularla kesinlikle karşılaşırsınız. Activision, detaylı denetleme araçları ile bu sorunun önüne geçecek.

Bu oyunlardan birisinde sesli veya yazılı toksiklik yapıldığında, moderasyon ekipleri artık o kişiyi tüm sohbet kanallarında susturma seçeneğine sahip olacak. Bu nedenle, açıklamaları tam bir yasağı garanti etmese de oyun içi sohbeti kötüye kullanan oyuncular kendilerini susturulmuş olarak bulabilecek. Activision, oyun içi raporlar aracılığıyla rahatsız edici oyuncuları işaretlemek için kullanıcılara güvenecek.

Warzone 2’de Zorba Oyunculara Yer Yok

Warzone 2

Riot Games ise Valorant sesli sohbetini toksisite açısından proaktif olarak izlemeye başladı. Modern Warfare 2 veya Warzone 2 oynamaya başlamadan önce oyuncuların davranış kurallarını okuması ve kabul etmesi gerekecek. Bu kurallara, zorbalık yapmayacaklarına, tacizde bulunmayacaklarına ve bağnaz yorumlar yapmayacaklarına dair bir onay da dahil edilecek.

Ayrıca, toksik bir Call of Duty oyuncusunu bildirdiğinizde daha fazla seçenek veya detaylı bir rapor ekleyebileceksiniz. Raporlama sistemi artık ne olduğunu daha ayrıntılı olarak açıklayabileceğiniz bir iletişim kutusu içerecek. Activision, bu araçları gelecekteki tüm Call of Duty oyunlarında kullanacağının da altını çizdi. Raporlama sistemi artık çok daha detaylı olacak.

Bu denetleme araçları yeni değil. Overwatch uzun süredir oyuncuların birini şikayet etme nedenlerini yazmalarına izin veriyordu ancak Modern Warfare 2, sadece 10 günde 1 milyar doları aşan satış rakamlarıyla şimdiden en büyük oyunlardan biri haline geldi.

Warzone 2‘nin 16 Kasım’da yayına girmesinin ardından büyük bir oyuncu kitlesine sahip olacağına şüphe yok. Toksik kitleyi dizginlemek ve diğer oyuncular için daha olumlu bir deneyim sunmak için daha iyi denetleme araçlarına sahip olmasının tüm oyuncuları mutlu edeceğine şüphe yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.