Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty Modern Warfare 2 Hata Kodları ve Çözümleri

Call of Duty Modern Warfare 2, tüm platformlar için piyasaya sürüldü. Yalnızca Steam'de 200 binden fazla eşzamanlı oyuncuya ulaşan yapım, yoğun ilgiden olacak ki erişime açılır açılmaz sunucu ve bağlantı sorunlarıyla karşılaştı. Bu yazımızda, Modern Warfare 2 hata kodları ve çözümlerini detaylıca anlatıyoruz.

NIAMEY – LEE, HUENEME – CONCORD, Dev Error 6036 gibi Modern Warfare 2 hata kodları, senaryo ve çok oyunculu modlara girmeye çalışırken ekranda belirebiliyor. 28 Ekim’de tüm platformlarda çıkar çıkmaz müthiş bir ilgiyle karşılaşan yeni Call of Duty oyunu, ne yazık ki oyun zevkine limon suyu sıkan çeşitli sorunlarla gündemde. Özellikle uzun zamandır çıkmasını beklediğiniz bir oyunda bu gibi hatalara maruz kalmak gerçekten sinir bozucu olabiliyor.

Oyuncuların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri en son MW2 güncellemesini yükledikten sonra ortaya çıkan NIAMEY – LEE hatası oldu. Ayrıca PS4 ve PS5’teki bazı kullanıcılar, hikaye moduna girerken HUENEME – CONCORD hatasını aldıklarını da bildiriyorlar. İyi haber şu ki, şimdiye kadar görülen Modern Warfare 2 hata kodları, oyuna tekrardan erişmenizi sağlayacak oldukça basit çözümlere sahip.

Dilerseniz, hız kesmeden oyundaki bağlantı ve sunucu sorunlarını gidermek için deneyebileceğiniz yöntemlere geçelim.

Modern Warfare 2 NIAMEY – LEE Hatası

Modern Warfare 2 NIAMEY - LEE hatasi

MW2 hata kodu NIAMEY – LEE, hiçbir zaman tamamlanmayan bir ilerleme çubuğuna neden olan ve bunun sonucunda oyuncuların senaryo moduna girmesini engelleyen bir sorundur. En son MW2 güncellemesinden sonra ortaya çıkan hata mesajında, verilerinizin bozulduğu ve rank sıfırlama yapmanız gerektiği belirtiliyor. Fakat neyse ki ilerlemenizi kaybetmenizi gerektirmeyen bir çözüm yolu var.

NIAMEY – LEE Hata Kodunun Çözümü

 1. Öncelikle NIAMEY – LEE hatası oluştuğunda Evet‘e basın (verileriniz silinmeyecektir)
 2. Ardından oyun içinde Settings (Ayarlar) sekmesine gidin ve Quick Settings’i (Hızlı Ayarlar) açın.
 3. Son olarak, Ayarlar’dan çıkmak için Daire (PlayStation), B (Xbox) veya Esc (PC) tuşuna basın.
 4. Böylece ilerlemenizi ve başarımlarınızı kaybetmeden, Campaign menüsüne geri dönerseniz.

Modern Warfare 2 Dev Error 6036 Hatası

modern warfare 2 hata kodları

Call of Duty Modern Warfare 2 oyuncularının karşılaştıkları bir diğer hata da Dev Error 6036 oldu. Bu genellikle oyun dosyalarının, bir güncellemenin veya çok oyunculu verilerin doğru şekilde indirilmemesinden kaynaklanıyor.

Sorunu gidermek için deneyebileceğiniz en kolay yöntem, oyunu yeniden başlatmaktır. Böylece eksik dosyalar otomatik olarak indirilecek veya güncellenecektir. Fakat bu işe yaramazsa, bir güncelleme olup olmadığını manuel olarak kontrol etmeniz veya aşağıdaki adımları izleyerek oyun dosyalarını doğrulamanız gerekebilir.

Tüm Platformlarda Dev Error 6036 Hatasının Çözümü

 • PlayStation: MW2’nin üzerine gelin ve kontrolörde Option düğmesine basın. Ardından Güncellemeleri Kontrol Et‘e tıklayın.
 • Xbox: MW2 simgesinin üzerine geldiğinizde oyun kumandanızdaki Menü düğmesine basın, ardından Oyun ve Eklentileri Yönet‘i seçin
 • Battle.net: Modern Warfare 2’nin yanındaki dişli simgesine basın ve Güncellemeleri Kontrol Et‘i seçin. Güncelleme bulunamazsa, Tara ve Onar seçeneğine basın.
 • Steam: Otomatik güncellemelerin açık olduğundan emin olmak için MW2‘ye sağ tıklayın ve Özellikler‘i ve ardından Güncellemeler‘i seçin. İndirilen hiçbir veri olmazsa, Yerel Dosyalar‘ı ve ardından Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula‘yı seçin.

Modern Warfare 2 Bağlantı Başarısız Hatası

Modern Warfare 2 Bağlantı Başarısız Hatası

Oyunu başlatmaya çalışan bazı oyuncular, DETRICK- GUERNSEY ve HUENEME – CONCORD gibi kodlarla gösterilen bağlantı başarısız hatasıyla karşılaşıyor. Bu mesajı alan oyuncular, ne hikaye ne de çok oyunculu modlara erişemiyorlar.

Bu hata genellikle sunucuların çevrimdışı olması nedeniyle ortaya çıkar. Fakat sunucular açıksa ve hala bu hatayı görüyorsanız, server trafiğindeki yoğun bir artış meydana gelmiş olabilir. Bu yüzden bir süre bekleyin ve ardından tekrar deneyin.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.