Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mod Geliştiricisi: Star Wars Oyunundaki Çalışmalar Bana Ait!

Star Wars: Battlefront Classic Collection oyunu hakkında mod geliştirici çeşitli iddialarda bulundu. Çalışmaları izinsiz kullanıldı.

Geçtiğimiz günlerde Aspyr ekibi tarafından biz oyunculara sunulan Star Wars: Battlefront Classic Collection hakkında çeşitli detaylar ortaya çıktı. Bir mod geliştiricisi, oyunda yer alan bazı animasyonların ve karakterlerin kendisine ait bir çalışmanın ürünü olduğunu iddia etti ve bu kapsamda izinsiz bir kullanım yaşandığının altını çizdi.

Mod geliştiricisi Iamashaymin, klasik oyunları içeren ve çevrimiçi bir yapıya bünyesinde barındıran Star Wars: Battlefront Classic Collection için çeşitli animasyonlar tasarlamıştı. Oyunun fragmanında ortaya çıkan görüntüler bu moda aitti. Geliştirici Aspyr yayınladıkları bu görüntülerin sadece tanıtım amaçlı olduğunu ve oyun içerisinde yer almadığını öne sürdü ve bu şekilde olayı sonlandırmayı hedefledi.

Mod Geliştiricisi Asajj Ventress Karakterini Tasarladı

Geliştirici ekibin açıklamaları sadece bunlarla sınırlı kalmadı aynı zamanda bu modun görüntülerinin tamamen yanlışlıkla kullanıldığını bildirdi. Geldiğimiz noktada IGN tarafından fark edilen görüntülerde Reddit platformu üzerinde yayınlanan bir video bulunuyor. Bu video içerisinde Asajj Ventress karakteri ve ona özel animasyonlar yer alıyor. Her ne kadar oyunun mevcut sürümünde bu animasyonların kaldırılmış olduğunu belirtsek de Aspyr tarafından bu içeriklerin izinsiz olarak kullanıldığı aşikar.

star wars classic headline sztur

14 Mart tarihinde piyasaya sürülen klasik oyunları içeren Star Wars: Battlefront Classic Collection, Steam platformunda eleştiri yağmuruna tutulmuş durumda. Oyun şu anda son derece olumsuz etiketine sahip ve aynı zamanda hala olumsuz incelemeler almaya devam ediyor. Birçok oyuncu, klasik oyunların ne yazık ki oynanılamaz duruma geldiğini ve istediklerini bulamadıklarını aktarıyor.

Oyun şu anda 16.63 dolarlık fiyat etiketi ile beraber karşımıza çıkıyor ve STAR WARS Battlefront (Classic) ile STAR WARS Battlefront II oyunlarını kullanıcılara sunuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.