Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mobile Legends ve League of Legends Davasında İşler Karıştı

Tencent, en son Mobile Legends yasal savaşında yargılanacak. Moonton Technology tarafından açılan son dava, teknoloji devini birden fazla telif hakkı ihlali ile suçladı.

Tencent’in başı Mobile Legends ve Moonton isimli şirket ile büyük dertte. Tencent’in Şangay merkezli stüdyo Moonton Technology tarafından Çin’de telif hakkı ihlali iddialarıyla karşı karşıya kaldığı dava, 6 Aralık 2022’de görülmeye başlanacak.

South China Morning Post tarafından bildirildiği üzere Tencent, Güneydoğu Asya’nın en büyük mobil oyunlarından biri olan Mobile Legends: Bang Bang isimli oyununun içerisinde League of Legends‘in haklarını ihlal etmekle suçlandı. İddia edilen ihlaller, oyunla ilgili yazarlık, çoğaltma ve iletişim haklarını içerdiği için dava çok ciddi seviyelerde görülecek.

Mobile Legends Davasına Başka Şirketler Dahil Oldu

Mobile Legends

Bu dava, ByteDance’in 2021’de Moonton’u 4 milyar dolara satın almasının ardından Moonton, Tencent ve yan kuruluşu Riot Games’in dahil olduğu bir dizi davanın sonuncusu ve en ciddisi olacak.

Tencent ayrıca Moonton’u satın almak için yarışıyordu ancak şu anda Çin’in şimdiye kadarki en büyük oyun anlaşmasında rakibi ByteDance tarafından daha yüksek teklif verildi ve Tencent firmayı satın alamadı ve rakibine kaptırdı.

Ekim ayında Çinli Yicai sitesi, Moonton’un Tencent’e karşı ayrı bir ticari iftira davası kazandığını ve ikincisinin “ekonomik kayıplar ve makul masraflar” için yaklaşık 30.000 dolar ödemeye mahkum edildiğini bildirdi.

Bu ayın başlarında, Riot Games’in Moonton Technology’ye karşı açtığı dava bir ABD mahkemesi tarafından reddedildi. Davada Riot, Mobile Legends: Bang Bang’i kendi amiral gemisi League of Legends’ı kopyalamakla suçlanıyordu. Suçlama, Riot’un Moonton’a IP’sinin “kasıtlı ve kötü niyetli ihlali” nedeniyle meydan okuduğunu gören 2017’deki benzer bir hareketin tekrarıydı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.