Mobile Legends: Bang Bang

Takip Et
5.4

Kullanıcı

Mobile Legends: Bang Bang’den Dünya Şampiyonası Duyurusu Geldi!

Mobile Legends: Bang Bang'in ilk Dünya Şampiyonası duyuruldu.

Dünyanın en popüler ve en çok oynanan mobil oyunlarından birisi olan Mobile Legends: Bang Bang oyuncuları heyecanlandıracak bir duyuru yaptı. Türkiye’nin de yer alacağı bir dünya şampiyonası duyurusu yapan mobil oyun, 250.000 dolar ödül dağıtacak.

Mobile Legends Bang Bang’den Dünya Çampiyonası Duyurusu Geldi 2

Espor alanına olan ilgi ve yatırım her geçen gün artmaya devam ederken mobil oyunlarda bu alana yönelmeye başladı. Dünyada en çok oynanan mobil oyunlar arasında yer alan Mobile Legends: Bang Bang bugün ilk dünya şampiyonası duyurusunu yaptı. Oyunun geliştiricisi olan Moonton oyuncuları heyecanlandıracak duyuruda 250.000 dolar ödül havuzundan da bahsetti.

Türkiye’nin de dahil olduğu 14’ten fazla ülkeden 16 farklı takımın yer alacağı dünya şampiyonasında en iyi Mobile Legends: Bang Bang oyuncuları boy gösterecek.

18 Temmuz yani dün Connexion Conference & Event Centre, Nexus, Kuala Lumpur’da düzenlenen konferansta söz alan Moonton CEO’su ve Kurucu Ortağı Justin Yuan, açılış konuşması sırasında “Küresel ekibimiz sürekli olarak pazar değişikliklerine uyum sağlıyor ve teknolojideki en son gelişmelere göre gelişiyor. Böylece oyuncularımıza daha ilgi çekici ve yerelleştirilmiş oyun deneyimleri, partnerlerimizle ise daha verimli ve anlamlı iş birlikçi çalışmalar ve sonuçlar ortaya koyabiliyoruz” dedi.

İlk uluslararası Mobile Legends: Bang Bang Dünya Şampiyonası yapılan duyuruya göre 11-17 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacakmış.

Konuyla ilgili Malezya Espor Başkanı Dato Anath S. Nathan “Mobile Legends: Bang Bang, Malezya’da en çok oynanan ve yediden yetmişe bilinen oyunlardan biri. Oyun, ülkemizdeki profesyonel espor takımlarının sayısını önemli ölçüde artırdı” diyor.

Turnuvanın Türkiye elemelerinden söz edecek olursak, 2019 M1 Türkiye Elemeleri 12 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenmişti. Turnuvada 35.000 TL ve 250.000 oyun içi elmas değerinde ödül havuzu yer aldı.

Oyuna gelen 2.0 güncellemesi ile de oyunculara hızlı yükleme ve başlatma hızı da sunulurken zaman kaybının olmaması oyuncuların yüzünü güldürüyor.

4 yıl gibi kısa bir sürede dünya çapında 500 milyon kayıtlı oyuncuya ulaşan Mobile Legends: Bang Bang alanındaki en iyi MOBA oyunlarından bir tanesi olarak ifade ediliyor. Ayrıca ilerleyen aylarda Türk oyuncular için özel etkinlikler de sunulacakmış.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol