Mobil Oyunlar Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Mobil platformdaki oyunları bilgisayar platformunda oynamak ister misiniz?

Her yıl oyunlara olan ilgi artmaya devam ederken konsol, mobil ve bilgisayar platformlarında yeni oyunlar yayınlanmaya devam ediyor. Kuşkusuz mobil platformda yayınlanan oyunlar daha geniş kitlelere ulaşmaya devam ederken, bazı oyuncularda mobil oyunları bilgisayarlarda oynamaya başladılar.

Hatırlayacağınız üzere battle royale oyunlarının adeta efendisi konumunda yer alan PUBG, mobil platforma gelmesi ile birlikte bilgisayar platformu oyuncularının da radarına takılmıştı. Bazı bilgisayar platformu oyuncuları yardımcı araçlar ile PUBG Mobile’da dahil olmak üzere birçok mobil oyunu bilgisayarlarına yüklemiş ve oynama fırsatı bulmuşlardı. Peki mobil oyunlar bilgisayara nasıl yüklenir ve nasıl oynanır? İşte cevabı.

Mobil oyunları bilgisayarlarında oynamak isteyen oyuncular için birçok yardımcı araç mevcut. Bu araçlardan bazıları BlueStacks, Tencent Gaming Buddy, Nox ve GameLoop olurken, milyonlarca oyuncu bilgisayarlarında bu araçlar ile mobil oyunları oynamaya devam ediyorlar.

1 – BlueStacks                                                 

Tamamen ücretsiz olarak yayınlanan BlueStacks günümüzdeki en başarılı mobil oyun emülatörleri arasında yer alıyor. Google Play üzerinde yer alan oyun ve uygulamaları adeta bir telefona yükler gibi bilgisayarlara yükleyen başarılı araç günümüzde dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip.

Dileyen oyuncular BlueStacks’i bilgisayarlarına yükleyerek dilediği mobil oyunu oynayabilirler.

2 – NoxPlayer

Basit arayüzü ile her kesimden oyuncuya hitap eden Nox ilk kez 2015 yılında piyasaya sürülmüştü. Tıpkı BlueStacks gibi ücretsiz olarak internet indirilip kullanılabilen bu emülatör ile de dilediğiniz mobil oyunu bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Hızlı ve basit yapısı ile mobil oyun deneyimini bilgisayarlara getiren NoxPlayer ülkemizde de oldukça popüler bir konumda yer alıyor.

3 – GameLoop

Mobil platformdaki oyunları maus ve klavye yardımı ile oynama imkanı veren GameLoop, Çinli dev Tencent tarafından geliştirildi.

Dünyanın en iyi mobil oyun emülatörü olarak adından söz ettiren GameLoop ile oyuncular PUBG Mobile, Call of Duty: Mobile gibi birbirinden farklı mobil oyunları bilgisayarlarında rahatlıkla oynayabilirler.

Diğer oyun emülatörlerine göre daha hızlı bir yapıya sahip olan GameLoop ücretsiz olarak kullanılıyor.

4 – Tencent Gaming Buddy

Yine Çinli dev Tencent’in girişimi olan Tencent Gaming Buddy günümüzde PUBG Mobile’ın en iyi emülatörü olarak tanımlanıyor.

Tencent’in resmi PUBG Mobile emülatörü olan Tencent Gaming Buddy tüm mobil oyunlarda kullanılabiliyor. Oyuncular diledikleri mobil oyunu hızlı ve kolay bir şekilde bilgisayarlarına yükleyerek tadını çıkarabilirler.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol