Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

MMO Oyunu Dune Awakening’in İlk Oynanış Videosu Yayınlandı

Funcom, Dune Awakening isimli hayatta kalma temalı MMO oyunu için Arrakis'in nefes kesen kumlarını içeren ilk oynanış görüntülerini sergiledi.

Dune Awakening, oyuncuları Arrakis’in kumlarına götüren bir açık dünya MMO oyunu olacak ve The Game Awards 2022’de nefes kesen oyun içi görüntüleri ilk kez görme şansı yakaladık. Conan Exiles ve The Secret World gibi çevrimiçi deneyimler sunmasıyla tanınan Funcom tarafından geliştirilen oyun, bizleri Dune evrenine götürecek.

Oyun ilk olarak Ağustos 2022’de duyurulmuştu ancak The Game Awards 2022‘ye kadar proje hakkında temel konseptinin ötesinde pek bir şey bilinmiyordu. Dune Awakening, türünün yaratıcılığını ve cesurluğunu bir MMO oyunun genişleyen ölçeği ve sosyal yönleriyle birleştirdiği için her şeyden önce bir hayatta kalma oyunu olacak.

Dune Awakening Kaynak Materyale Sadık Kalacak

Dune Awakening

Funcom’un Conan Exiles aracılığıyla hayatta kalma türüne yönelmesi, hiç şüphesiz geliştiricileri Arrakis’in sert ama güzel manzarasını uyarlamak için ideal bir aday haline getirdi. Dune Awakening, kimliği açısından doğrudan Denis Villeneuve’ün Dune uyarlamasından görsel ögeler kullandığı için, oyunu adeta film gibi bir hale getirmiş diyebiliriz.

Dune hayranları yeni fragmanı Funcom’un YouTube kanalında istedikleri kadar izleyebilirler çünkü 80 saniyelik tanıtım fragmanın tamamı Arrakis’in şehirlerini, yerleşim yerlerini ve kum tepelerini vurgulayan gerçek bir görsel şölen sunuyor.

Dune Awakening, binlerce oyuncuyu, efsanevi kum solucanları ve çok önemli baharat gibi benzersiz tehlikelerle ağzına kadar dolu, kesintisiz bir Arrakis’in haritasının keşfedilmemiş bölgelerinde ve uçsuz bucaksız çöllerinde özgürce dolaşmaları için oyuna davet ediyor.

Funcom, Frank Herbert’in evreninden pek çok içeriği doğrudan oyunun mekaniklerine uyarlayacak. Örneğin, oyuncuların kendi baharat toplayıcılarını konuşlandırmalarına izin verirken bunu temel inşaat, zamanla gelişme ve hızlı refleks gibi standart hayatta kalma özellikleriyle birleştirecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.