Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Minecraft Oyuncu Sohbeti Raporlama Sistemi Duyuruldu

Mojang, Minecraft Java için yeni bir Snapshot yayınladı ve belirli oyuncuları kötü niyetli iletişim için bildirme konusunda çok istenen bir özelliği tanıttı.

Minecraft Java’da, en son Snapshot sayesinde sohbetlerdeki kötüye kullanım amaçlı iletişimleri bildirmek nihayet mümkün olacak. Snapshot, yakın zamanda yayınlanan The Wild Güncellemesinde bulunan hataları düzeltmeye odaklanacak olan 1.19.1 güncellemesinin yolunu açtı. Yeni raporlama sistemi, muhtemelen oyuncular için daha hoş bir alan yaratacak.

The Wild Update, Minecraft için yayınlanan son büyük güncelleme ve bu son sürüm yeni biyomlar, çeteler ve dekorasyon için yapı taşları dahil olmak üzere çok sayıda özellik tanıttı. Yeni içerik büyük bir besin zinciri sorunu yaratmıştı ancak besin zinciri sorunu komik olsa da Mojang, kurbağaların çok agresif olmamasını sağlayarak hatayı ortadan kaldırdı.

Minecraft Oyuncu Raporlama Sistemi

Minecraft

The Wild güncellemesinde görülen yeni özelliklere ek olarak Mojang, Minecraft Java için Snapshot 22w24a‘yı yayınladı ve uzun zamandır beklenen bir sohbette kötüye kullanım amaçlı iletişimi bildirme özelliğini test etti. Stüdyonun yaklaşan özellikleri test etmesi ve yeni Snapshot aracılığıyla geri bildirim toplaması oldukça yaygın bir süreç.

Geliştiricilere göre yeni rapor sistemini tasarlamanın amacı, sağlıklı bir topluluk sağlamak ve oynayan herkesin güvende hissetmesini sağlamaktı. Şu andan itibaren, sunucunun moderatörlerini sohbetteki belirli oyuncuların saldırgan davranışları hakkında bilgilendirmek mümkün. Bunu yapmak için, klavyede “P” tuşuna basılarak erişilebilen sosyal etkileşim menüsü aracılığıyla taciz edici mesajların seçilmesi gerekecek.

Raporlama menüsünde, oyuncular ayrıca belirli bir rapor kategorisi seçebilecek ve durumu detaylandıran bir yorum bırakabilecek. Test süresi boyunca, raporlar moderatörler tarafından ele alınmayabilir. 1.19.1 sürümü yayına girdiğinde sistem normal Minecraft Java’da kullanılabilir hale gelecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.