Might & Magic Heroes Era of Chaos Rehberi

Ubisoft'un yeni mobil RPG oyunu M&M Heroes Era of Chaos isimli oyunda başarılı olmanızı sağlayacak bilgiler bulacaksınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Ubisoft yeni mobil oyunu M&M Heroes Era of Chaos’u geçtiğimiz hafta Android ve iOS kullanıcıları için çıkarmıştı. Oyun stratejik RPG türündedir. Sadece mobil cihazlarda oynanan bu oyun daha ilk günden güzel bir indirme sayısına ulaştı. Bende bu oyunu telefona indirdim ve bir süre oynadım. Bu süre zarfında edindiğim tecrübeleri de sizlerle paylaşmak istedim. Might and Magic Heroes Era of Chaos rehberi isimli bu konumuzda oyun içinde işinize yarayacak bir çok bilgiyi sizlere vermiş olacağım. Aslında bir nevi bu rehber, oyuna yeni başlayanlar için daha uygun olacaktır. Hazırsanız konumuza geçelim.

Might and Magic Heroes Era of Chaos Rehberi

Ubisotf bu güzel oyunu mobil cihazlara getirerek yeni yıla az bir süre kala güzel bir hamle yaptı diyebiliriz. Oyunda savaştan dolayı harap olmuş Erathia Krallığı’nı tekrar eski haline getirmek için mücadele vereceksiniz. Tabi ki bunu yaparken bir çok savaş yapacak ve ilerleme kaydedeceksiniz. Savaşlarda başarılı olmak için oyun içinde efsanevi olarak geçen savaşçıları kullanmanız gerekecektir. Kale kuşatmaları ve PvP savaşları derken bu oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Benim de burada ki amacım sizlere yardımcı olacak bilgileri vermek. Artık ipuçlarına geçebiliriz.

Savaş Taktiği

might and magic heroes era of chaos 2

Her savaştan önce birliklerinizi taktiksel olarak alana yerleştirmeniz gereklidir. Bazı birlikler ön pozisyon için bazıları ise arka konumlar için uygundur. Örneğin okçuların en arkada olması çok uygun olacaktır. Bu sayede okçular hem arka da olarak korunmuş olacak hem de sürekli ön tarafta bulunan rakibe hasar vereceklerdir. Şimdi birimlere bir göz atalım.

  • Saldırı (Attack) Birimleri : Adı üstünde fazlasıyla hasar veren birliklerdir. Rakibin zırhını rahatça delebilirler.
  • Savunma (Defense) Birimleri : En dayanıklı ve en yüksek cana sahip olan birliklerdir. Yok edilmeleri uzun sürer.
  • Şarj (Charge) Birimleri : En yakın konumda ki düşmanlara saldırırlar. Caster isimli birimlere daha fazla hasar verirler, bunu unutmayın.
  • Menzilli (Ranged) Birimleri : Uzak mesafeden rakiplere hasar verirler.
  • Caster Birimleri : Bunlar ise büyülere sihirlere dayanıklı birliklerdir.

Bu birimlere ve özelliklerine bakarak güzel bir strateji oluşturabilirsiniz. Eğer düşmana arkadan saldırma gibi bir hedefiniz olursa Şarjlı birlikleri kullanın. Özellikle atlı birlikleri kullanın.

Kahramanlar

might and magic heroes era of chaos 3

Oyunda birlikler olduğu gibi bir de kahramanlar yer alıyor. Aslında şöyle bir durum söz konusu. Her kahraman bazı birlikler ile daha uyumlu hareket ediyor. Kahramanların yeteneklerini iyice kavrarsanız buna uygun birlikleri seçerek savaşabilirsiniz. Eğer birliklere uygun bir kahraman alırsanız bu kahraman birliklerinize ekstra güçler ve özellikler kazandıracaktır. Örneğin Catherine Ironfist isimli kahraman savaş alanındaysa kılıçlı birlikler bir anda seviye atlayacak ve zırhlı şövalyelere dönüşecektir. Ayrıca canları da artacaktır. Kahraman seviyesi arttıkça etki edeceği birlik sayısı da artacaktır bunu da bilin.

Kahraman Büyüsü

Kahramanlar savaştıkça özel yeteneği de açılır. Bunlara büyü diyoruz. Kahramanların özel büyülerini kullanmak için doğru anı beklemeniz gereklidir. Bu büyüler ile bir anda savaşı kendi lehinize çevirebilirsiniz. Bu büyüleri kritik zamanlarda kullanmaya özen gösterin. Boşa harcarsanız emin olun savaşı büyük bir ihtimal kaybedersiniz. Bazı büyüler aktif olmak için bazı fedakarlıklar ister. Örneğin Frenzy denilen, saldırı hızını artıran büyüyü aktif ettiğiniz zaman birliklerinizin %30’u yok olur. Geri kalanı ise güç kazanır. Bu tür olumsuz yanları etkilemek için kombinasyonlar yapabilirsiniz. Örneğin Frenzy büyüsünün olumsuz etkisini azaltmak için Precision ve Stone Skin adlı yetenekleri birlikte kullanabilirsiniz.

Klan & Keşfedin

Oyunda keşfedilecek bir çok yer olacak. Özellikle oyun içinde “Guild Adventure Map” isimli bir bölüm olacak. Buraya girerek bir sürü yer keşfedebilirsiniz. Özellikle çok oyunculu modları seven oyuncular bu modu kesinlikle denemelidirler. Burada yer altı zindanlarına inecek ve büyük patronlar ile savaşacaksınız. Bu sayede güzel kaynaklar elde edeceksiniz. Bir yandan klanınız puan kazanacak diğer yandan hızlı bir şekilde gelişeceksiniz. Ha bu arada bir aktif klana girerseniz sizin için çok iyi olacaktır. Daha hızlı ve kolay bir şekilde gelişebilirsiniz.

Enerji Sistemi

Enerji oyunda en önemli kaynağınız olacak. Eğer enerjiniz biterse boş boş kalırsınız. Bu yüzden dikkatli kullanmakta fayda olacaktır. Şunu da belirtmek istiyorum, enerjiler gece yarısı tekrar tam bir şekilde dolmaktadır. Böyle güzel bir sistem yapmışlar. Eğer çok zor durumda kalırsanız arkadaşlarınızdan ya da üyesi olduğunuz klandan enerji talep edebilirsiniz. Aynı şekilde sizde isteyenlere yardımcı olabilirsiniz. Sakın enerji satın almak için elmas harcamayın. Sakın.

Görevler

Bu oyuna her gün girer ve size verilen görevleri yaparsanız güzel ödüller elde edersiniz. Bu görevler oldukça basit oluyor. Ödüller ise oldukça işe yarar şeyler oluyor. Oyun içi paralar, gelişme puanları ve benzeri şeyler alıyorsunuz. Ayrıca oyunda bulunan hikaye modu üzerinde ilerlemekte size güzel ödüller verecektir. Ara sıra çıkan özel etkinliklere katılmayı da unutmayın. Bazı etkinlikler sizlere bol miktarda elmas vermektedir. Bunları takip edin ve tamamlayın.

Might & Magic Heroes Era of Chaos ile ilgili ipuçlarının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu konuda yazan her bilgi oyunda ilerlemenizi kolaylaştıracaktır. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorun lütfen. Görüşmek üzere.

1 Yorum

  1. blank

    oyundaysanız klan bilgisi verirmisiniz katılmak isterim. birde hangi kahraman tercihiniz ben ZYDAR ı kullanıyorum

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol