Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Midnight Suns ve XCOM Yapımcısı Firaxis’ten Ayrıldı

Marvel's Midnight Suns ve XCOM serisinin yapımcısı Garth Deangelis, şirkette 14 yıl geçirdikten sonra Firaxis'ten ayrıldığını açıkladı.

Marvel’s Midnight Suns ve XCOM serisinin arkasındaki yapımcı lider Garth Deangelis, şirkette 14 yıl çalıştıktan sonra yakın zamanda yaptığı bir açıklamada Firaxis Games’e veda etti. Deangelis, sıra tabanlı strateji oyunlarını başka bir boyuta taşımış ünlü bir yapımcı.

Firaxis Games‘te Midnight Suns üzerinde çalışırken Deangelis, XCOM’u Marvel dış görünümleriyle yeniden yaratmanın yanı sıra yeni mekanikler eklerken oyunun bütünlüğünü korumaya özen göstererek sıra tabanlı strateji hayranlarını bir kez daha memnun etmeyi başarmıştı.

Yapımcının Son Oyunu Midnight Suns Oldu

Midnight Suns ve XCOM Yapımcısı Firaxis'ten Ayrıldı

Firaxis Games 1996 yılında kuruldu ve Civilization serisi gibi strateji oyunları geliştirerek adını duyurdu. Deangelis, Firaxis ile 2009 yılında yapımcı olarak çalışmaya başladı ve 2012’de XCOM: Enemy Unknown‘u piyasaya sürdü. XCOM, kalıcı ölüm ve yüksek riskli durumlarıyla sıra tabanlı strateji türünü başka bir boyuta taşıdı. Ticari başarının ardından, XCOM 2 2016’da piyasaya sürüldü.

Deangelis, 9 Ocak’ta şirketle ve XCOM ile Marvel’s Midnight Suns’ın arkasındaki özel ekiplerle 14 yıl çalıştıktan sonra Firaxis’ten ayrıldığını duyurdu. Deangelis, RTS savaş mekaniklerini XCOM’un hareketi ve hedeflemesiyle değiştirerek oyuncuları araziden yararlanmaya veya istila edilmeye zorladı. Standart formülü değiştiren yeni bir oyun olan Marvel oyununun çıkışından sonra işi bıraktı.

Midnight Suns ve XCOM Yapımcısı Firaxis'ten Ayrıldı

Midnight Suns‘ın benzersiz kart tabanlı dövüşü, benzer bir yapıya sahip olmasına rağmen seriyi XCOM’dan ayırıyor. Oyunculara yaptığı paylaşımda “Bütün bunlar sizin içindi” dediği gibi Deangelis’in Firaxis ile son projesiydi.

Deangelis’in, kendisini zorlu mücadele ve zorlu karar verme süreçlerinde gösteren sıra tabanlı strateji oyunları için açıkça bir vizyonu vardı. Midnight Suns’ın kısa bir süre önce vizyona girmesi onun ayrılmasıyla ilgili değil; Deangelis, uzun ve başarılı bir kariyerin ardından Firaxis’ten iyi şartlarda ayrıldı. Yapımcı, kendi projelerini geliştirmeye devam edebilir ancak sektörü tamamen bırakmak yerine başka bir şirkette iş bulması da mümkün.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.