Microsoft’un PC Oyunları İçin Bulut Tabanlı Sistemi Hakkında Yeni Bilgiler Var

Microsoft, GeForce Now'a benzer bir sistemi xCloud adı ile getiriyor.

Microsoft, yayıncıların iyi olduğu sürece oyuncuların bulut oyun hizmetlerinde xCloud‘da herhangi bir PC oyunu yayınlamasına izin vermek istiyor. Yeni rapor, özelliğin Nvidia GeForce Now‘a benzeyeceğini iddia ediyor.

Microsoft’un yaklaşmakta olan konsol Xbox Series X ve bulut oyun hizmeti Project xCloud için büyük planları var. Gelen bilgilere göre, şirket birkaç kez oyunu konsol ve PC arasında köprü kurmaya çalıştıklarını ve gelecekte buna odaklanacağını doğruladı.

Altchar‘ın haberine göre, Bugün, Thurrott‘un Microsoft’un bulut oyun hizmeti ile birlikte gelecek ve hayranları heyecanlandıracağı kesin olan bir özelliği olduğunu iddia eden Brad Sams‘den yeni bir rapor var. Sams, Microsoft’un, belirli bir oyunun yayıncısı böyle bir özelliğe izin verdiği sürece oyuncuların xCloud’da herhangi bir PC oyununu yayınlamasına izin vermek istediğini söylüyor. 

Sams makalede, “Hizmet henüz yayınlanmamış, xCloud kullanarak PC oyunları akışı gibi başka özellikler de var” diyor. Ayrıca, özelliğin Nvidia’nın GeForce Now’a benzeyeceğini iddia ediyor Sams, “Xbox konsolunuzdan başka bir cihaza oyun akışı yapabileceğiniz benzer bir özellik gördük, PC oyuncuları da yakında bunu yapabilecek.” diye ekliyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol