Microsoft Xbox Series Türkiye Fiyatları Zamlandı

Microsoft’un geçtiğimiz yıl duyurusunu yaptığı yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S fiyatları ülkemizde zamlandı.

Sony ve Microsoft 2020 yılında yeni nesil oyun konsollarını satışa sunmuştu. Microsoft’un yeni nesil konsolları olan Xbox Series X yurt dışında 499 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulurken Xbox Series S oyun konsolu da yurt dışında 360 dolar seviyesinden satışa sunuluyordu.

Bugün Microsoft Türkiye tarafından yapılan açıklama ile birlikte Microsoft Xbox Series Türkiye fiyatları zamlandı.

Microsoft Xbox Series Türkiye Fiyatları

Yeni Microsoft Xbox Series Türkiye Fiyatları

Microsoft Xbox Series modelleri ilk olarak ülkemizde 7.499 TL ve 4.599 TL fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu. Xbox Series S modelinin fiyatı ise 3.785 TL’ye düşürülmüş ve Xbox Series X modelinin fiyatı zamlanarak 7.499 TL olmuştu. Ülkemizdeki alım gücünün düşmesiyle birlikte konsollara bu fiyat etiketleriyle sahip olmak kullanıcıları bir hayli zorluyorken Xbox Series fiyatlarına yeni zam geldi.

microsoft xbox series turkiye fiyatlari zamlandi 3

Son dönemde artan dolar kuru nedeniyle Microsoft Xbox Series Türkiye fiyatlarına yeni zam geldi. Yapılan yeni zamların ardından Microsoft Xbox Series fiyatları zamlandı. Yeni Xbox Series X ve Xbox Series S fiyatları şöyle;

Xbox Series X: 7999 TL – 9499 TL

Xbox Series S: 3785 TL – 5131 TL

Yeni fiyatlara bakıldığında Xbox Series X Türkiye fiyatına 1.500 TL’lik bir zam yapıldığını görüyoruz. Xbox Series S Türkiye fiyatına ise 1.346 TL’lik bir zam yapılmış durumda. Xbox tarafında yapılan bu zamların ardından Sony’nin PlayStation 5 tarafında da zam yapması bekleniyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol