Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Xbox Rewards Uygulamasını Kapatıyor

Xbox Rewards uygulaması yakında kapanıyor. Microsoft bunun yerine alternatif bir merkez sistem getirmeyi planlıyor.

Xbox kullanıcılarının çeşitli ödüller için harcayabilecekleri puanlar kazanmalarını sağlayan Xbox Rewards uygulaması topluluk tarafından pek tercih edilmiyor. Yavaş arayüzü ve içerik eksikliği nedeniyle uzun süredir eleştirilerin odağında bulunuyor. Ancak Microsoft yakında bu uygulamayı kökten kapatacak gibi görünüyor. Bu durum elbette oyuncular tarafından farklı şekillerde değerlendirilebilir.

Brezilya’daki bir kullanıcının uygulamaya erişmeye çalışırken gördüğü bir mesaja göre (Twitter kullanıcısı @IdleSloth84_ tarafından paylaşıldı) Xbox Rewards uygulamasının Kasım ayının sonundan itibaren kullanımdan kaldırılacağı yer alıyor. Bunun yanı sıra Microsoft bunun yerine Xbox konsollarında Rewards işlevselliğini taşıyacak Rewards Hub adlı bir sistemi dahil edeceği belirtiliyor.

Xbox Rewards’a Alternatif Gelebilir

Microsoft tarafından yayınlanması planlanan alternatif sistem için yayınlanan bir mesajda şu ifadeler yer alıyor: “Xbox’taki ödül deneyimini yeniden oluşturuyoruz. Bu kapsamda sistemi basitleştiriyor ve yeni bir programa dahil ediyoruz. Böylece oyuncuların en çok sevdiği oyun ve etkinlikler bir araya geliyor. Xbox’taki yeni ödül sistemi ile oyuncuların puanlar kazanmak veya kullanmak için artık ayrı uygulamalara sahip olmanız gerekmeyecek. Aralık 2023 itibarıyla Xbox’taki Microsoft Rewards uygulamasında artık teklif yayınlamayacağız ve bunun yerine yeni Rewards hub kısmındaki yeni etkinliklere odaklanacağız.

Microsoft Xbox Rewards Image Sou

Microsoft henüz Xbox Rewards uygulamasının sonlandırıldığını resmi olarak duyurmadı ancak iddia edildiği gibi bu ayın sonunda gerçekleşecek. Şirketin önümüzdeki günlerde ise resmi olarak bu durumu bildirmesi gerekiyor.

Bu gelişmeler temelde oyuncular için ödül deneyimini basitleştirmeyi ve kolaylaştırmayı hedefliyor. Aynı zamanda Xbox ile ilgili tüm tekliflere ve etkinliklere tek bir yerden erişmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.