Microsoft Xbox One İçin 4K Webcamler Geliştiriyor

Xbox One için yeni webcam mi çıkacak?

Söylenenlere göre Microsoft şu sıralar Windows 10 platformu için 4K webcamler üzerinde çalışıyor. Ayrıca bu haber gerçekse, webcamlerden en azından bir tanesi Xbox One’da da çalışacak!

Thurrot.com sitesine göre Microsoft birkaç farklı webcam modeli üzerinde çalışıyor. Ayrıca bu modeller Windows Hello özelliğiyle entegre şekilde çalışacaklar. Bu sayede Xbox One’ınıza yüz tanıma özelliğini kullanarak giriş yapabileceksiniz. Yani bir nevi Kinect gibi olacak. Ayrıca habere göre 4K çözünürlük de desteklenebilir.

Elbette bu yeni webcam gerçek olması halinde Kinect kadar derinlik sunmayacak. Fakat en azından pek çok uygulamada ve özellikte kullanılacağını düşünüyoruz. Örneğin akla ilk olarak da Skype ile yüz tanıma özelliği geliyor.

Tabii ki şimdilik tüm bunları söylenti olarak kabul ediyoruz. Ayrıca bu webcamlerin çıktığı zaman ayrı mı satılacağı, yoksa bundle paket ile mi satılacağı da henüz belirsiz. Bu ürüne kullanıcılardan ne kadar ilgi gösterileceğini bilmiyoruz. Xbox uyumlu bir webcam sonuçta pek çok kişi için ilk öncelik değil fakat işleri kolaylaştıracağı da gerçek. Bakalım zaman neler gösterecek?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol