Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Sony’e 10 Yıllık Call of Duty Anlaşması Teklif Etti

Call of Duty serisi Microsoft ve Sony arasında hala tartışma konusu. Bu yüzden Microsoft Sony'ye, COD serininin PlayStation'da 10 yıl kalması için bir anlaşma teklif etti.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almak için yaptığı 69 milyar dolarlık teklif, dünyanın dört bir yanında yoğun bir incelemeye tabi tutuluyor. Teklifi bu kadar riskli kılan en önemli nokta ise Call of Duty serisinin PlayStation platformlarından kaldırılma ihtimali. Sony’nin bu endişesini gidermeye yardımcı olmak amacıyla Microsoft, Call of Duty serisini PlayStation konsollarında tutmak için 10 yıllık bir anlaşma imzalamaya hazır olduğunu belirtti.

Son yıllarda PlayStation sahipleri, Call of Duty beta testlerine ve diğer içeriklere erken erişim sağladı. Seri, Microsoft’un yönetimi altına girerse bunun devam etmesi pek olası görünmüyor. Microsoft, satın alma planının duyurulmasından kısa bir süre sonra Sony’ye COD serisini konsoldan kaldırmayacağı konusunda söz verdi.

Microsoft Call of Duty Serisini Çoktan Benimsedi

 Call of Duty

Ekim ayının sonunda Spencer, Microsoft’un PlayStation konsolları için COD serisini yayınlamaya devam edeceğini yineledi. Ancak yeni gündeme gelen 10 yıllık teklif biraz daha geniş kapsamlı. Bu durum Microsoft’un Activision’ı satın alma konusunda gerçekten kararlı olduğunu gösteriyor. Sony cephesinde ise belirsizlikten ziyade 10 yıllık resmi anlaşma daha sıcak karşılanıyor.

Game Pass’te Activision oyunlarının yer alacak olması da diğer abonelik hizmetlerinde endişeye sebep oluyor. Microsoft bu satın alımı gerçekleştirirse, COD serisi muhtemelen Game Pass’in en değerli oyunu olacak. Ve doğal olarak Game Pass hizmeti, diğer aboneliklere üstünlük sağlayacak. Gerçi bakıldığında zaten şuan da üstünlük sağlıyor.

Microsoft’un Activision’ı satın alması 16 farklı devlet kurumu tarafından inceleniyor. Suudi Arabistan ve Brezilya anlaşmayı onayladı ancak ABD, Birleşik Krallık ve AB ajansları konuyu incelemeye devam ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.