Microsoft, Mayıs Ayından İtibaren Zorunlu Olmayan Windows Güncelleştirmelerini Evden Çalışanlar İçin Duraklatacak

Microsoft Mayıs ayında zorunlu olmayan güncellemeleri devre dışı bırakacak.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Günümüzün en büyük teknoloji devleri arasında yer alan Microsoft başarılı işler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Microsoft Teams’in mobil uygulaması için birbirinden yeni özelliklere sahip güncellemeler yayınlanırken bugün de Windows güncellemelerinin durdurulacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Windows 10 ile 1 milyardan fazla cihaza ulaşmayı başaran Microsoft Windows 10 için yepyeni güncellemeler getirmeye devam ediyor. Corona Virüsü nedeniyle evlere kapanan insanlar bilgisayar, tablet, akıllı telefon ve oyun konsollarında zaman geçirmeye devam ederken Microsoft’ta evden çalışan insanlar için bazı adımlar atıyor.

Bugün PC Gamer’ın yapmış olduğu haber ile edindiğimiz bilgilere göre Microsoft Mayıs ayından itibaren zorunlu olmayan Windows güncelleştirmelerini duraklatacakmış. Habere göre alınan bu karar ile insanlar evden çalışırken daha kararlı bir Windows deneyimi yaşayacaklarmış.

Windows 10’a ek olarak diğer Windows sürümlerindeki güncellemeler de Mayıs ayından itibaren durdurulacak ve insanların evde çalışmaları olumsuz yönde etkilenmeyecekmiş.

Microsoft yaptığı açıklama da,”Mayıs 2020’den başlayarak, güvenliğe öncelik vermek, müşterileri korumak ve üretken tutmak için Windows istemci ve sunucu ürünlerinin desteklenen tüm sürümleri için tüm isteğe bağlı güvenlikle ilgili olmayan sürümleri duraklatıyoruz ” demiş.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol