Microsoft, Eski Windows Sürümlerinin Saldırılara Karşı Savunmasız Olduğunu Belirtti!

Microsoft eski Windows sürümleri için güncelleme yayınladı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Günümüzün en popüler işletim sistemlerinden birisi olan Windows, yıllardır ülkemizde ve tüm dünyada kullanılıyor. Farklı sürümler halinde gelişerek günümüze kadar gelen işletim sistemi şu sıralar son sürümünde yer alan güvenlik yapısı ile kullanıcıları tatmin ediyor.

blank

Tüm dünyada kullanılan işletim sistemi Windows, yıllardır aldığı güncellemeler ve yenilikler ile kullanıcılara kolay bir kullanılabilirlik sunuyor. İşletim sisteminin en güncel hali Windows 10 olarak yer alırken eski sürümler hakkında çarpıcı bir detay ortaya çıktı. PC Gamer’ın haberi ile edindiğimiz bilgilere göre Microsoft yaptığı açıklama da Windows 7 ve daha altı işletim sistemi kullanan kullanıcıların hemen güncelleme yapmasını ve en güncel işletim sistemini kullanmasını gerektiğini belirtmiş. Yapılan habere göre Microsoft, eski sürümlerin saldırılara karşı savunmasız olduğundan ve güvenlik açıklarının olduğunu eklemiş.

Ayrıca Microsoft Windows’un eski sürümlerinde yer alan önemli bir güvenlik açığını gidermek için kritik bir güncelleme yayınlamış. Yayınlanan bu güncelleme ile eski sürümlerdeki güvenlik açığı kapatılıyormuş.

Wormable denilen bu açık ile zararlı yazılımlar savunmasız bilgisayarlar aracılığı ile yayılıyor ve ciddi bir tehdit oluşturuyormuş.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol