Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Engelli Oyuncular İçin Yeni Kontrolcüyü Tanıttı

ByoWave tarafından düzenlenen Design for Xbox programının bir parçası olarak sunulan Proteus kontrolcüsü tek el için dizayn edilmiş durumda.

Teknoloji devi olarak karşımıza çıkan Microsoft, kısa süre önce fiziksel engelli oyuncular için yeni ve özelleştirilebilir bir Xbox kontrolcüsünü tanıttı. ByoWave tarafından düzenlenen Design for Xbox programının bir parçası olarak sunulan Proteus adındaki kablosuz kontrolcü, 100 milyondan fazla konfigürasyonu ve LED aydınlatma seçeneğini içeriyor. Böylece kullanıcılara oldukça rahat bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Kolayca bağlanabilen yapısıyla beraber “tak ve çalıştır” parçaları, engelli oyunculara rahat bir nefes aldırıyor. Açıklanan detaylara göre Proteus tek elle kullanım için tasarlanmış durumda ve düğmelerin bulunduğu bir kısım, analog tuşları ve daha fazlasıyla beraber ön plana çıkıyor. Microsoft, oyuncuların aynı zamanda kişiselleştirilmiş bir deneyim için bu düğmelerin yeniden konfigüre edebileceği yapılarla donatıldığını aktarıyor.

Microsoft, Proteun’un Fiyatını Açıkladı

Proteus temel olarak Xbox Series X/S, Xbox One, Windows 10 ve Windows 11 ile uyumlu bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Açıklanan detaylara göre ne yazık ki Nintendo Switch ve PlayStation 5 gibi diğer konsollar üzerinde kontrolcünün çalışmayacağını belirtebiliyoruz. Şu anda ByoWave web sitesinde ön siparişleri açık olan oyun kolu, 255 dolarlık fiyat etiketine sahip durumda. Yılın ilerleyen dönemlerinde ise 299 dolara kadar fiyatının artması bekleniyor.

GGYXsSnWMAA yhH

Microsoft ayrıca oyuncuların uyarlanabilir sistemler oluşturmasına yardımcı olmak amacıyla 2018 yılında piyasaya sürülen mevcut Xbox Adaptive Controller ile ilgili bazı duyurular yaptı. Teknoloji devi yaklaşan bir yazılım güncellemesinin olduğunu ve her bir USB bağlantı noktasının 12 adete kadar düğmeyi destekleyeceğini ve daha fazla detayın güncelleme içerisinde yer alacağını belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.