Microsoft, Çevrimiçi Oyunlarda Xbox Live Gold Şartını Kaldırmaya Başladı

Xbox, çevrimiçi çok oyunculu oyun servisi Xbox Live Gold'u ücretsiz oynanan oyunlardan kademeli olarak kaldırmaya devam ediyor.

Microsoft, bu yılın başlarında ücretsiz oynanan oyunlar için ücretli çevrimiçi oyun abonelik hizmeti Xbox Live Gold şartını kaldıracağını duyurmuştu. Nihayet dedirten bu taahhüdünü hayata geçirmeye başlayan konsol üreticisi, Xbox Insiders genel test programının Omega seviyesine kayıtlı olanlar için ücretsiz oynanabilen oyunlardan Xbox Live Gold zorunluluğunu kaldırıldı.

Bu da, halihazırda Live Gold üyeliği olmayan Xbox One veya Xbox Series X sahiplerinin, ücretsiz çevrimiçi oyunlar oynayabileceği anlamına geliyor. Söz konusu değişiklikten önce, hem ücretsiz hem de ücretli yapımlarda çok oyunculu oyun, yalnızca Xbox Live Gold aboneliğine sahip hesaplarla sınırlıydı.

Xbox Live Gold üyeligi

Ek olarak, Insiders programında Gold olmayan abonelere de sunulan Looking 4 Groups ve Party Chat gibi daha önce Gold kısıtlaması olan özellikler de, herkesin deneyimine açılacak. Discord’un bu kadar egemen olduğu bir çağda oyuncuların hala Xbox Grup Sohbeti için ödeme yapıyor olmaları eleştiriliyordu. Neyse ki bu durum yakın gelecekte ortadan kalkacak.

Microsoft’un yenilikleri, önümüzdeki dönemde tüm Xbox kullanıcılarını kapsayacak, ancak şirket henüz tam sunum için kesin bir zaman çizelgesi belirlemedi. Geçtiğimiz günlerde 2002 yılında hizmete sunulan çevrimiçi çok oyunculu oyun servisi Xbox Live‘ın isim değişikliğine giderek, artık Xbox network olarak anılacağını öğrenmiştik.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol