Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Activision Çalışanlarının Sendikasını Tanıyacak

Microsoft, Activision Blizzard sendika kararının sonucu ne olursa olsun tanıyacağını duyurdu.

Microsoft, sonuç ne olursa olsun Activision Blizzard‘daki işçilerin mevcut sendika hamlesinin sonucuna saygı duyacağını söyledi. Raven Software çalışanlarının Game Workers Alliance (GWA) adı verilen sendikası, bu yılın başında kuruldu ve stüdyo sahibi Activision Blizzard’a bunu tanıması için zaman verdi ancak şirket sendikayı tanımama kararı aldı. Bu, GWA’nın Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu (NLRB) ile bir sendika seçimi yapmasına yol açtı.

Call Of Duty: Warzone‘u geliştiren stüdyolardan biri olan 15 Raven Software çalışanı, Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya, şirketten Activision Blizzard’ı GWA’yı gönüllü olarak tanımaya teşvik etmesini isteyen bir mektup imzaladı. Microsoft, satın aldığı oyun devinin birliği tanımasının “önüne geçmeyeceklerini” söyleyen mektuba yanıt verdi. Microsoft’un kurumsal başkan yardımcısı ve genel danışmanı Lisa Tanzi, “Microsoft, Activision Blizzard çalışanlarının bir işçi örgütü tarafından temsil edilip edilmemeyi seçme hakkına saygı duyuyor ve bu kararları onurlandıracağız” dedi.

Activision Blizzard’in Skandal Sendika Raporu

Activision

Raven Software’in Microsoft’a yazdığı mektubun bazı bölümleri The Washington Post tarafından da yayınlandı ve imzalar Activision Blizzard’ın elinde tuttuğu hukuk firması Reed Smith’i kınadı çünkü geçen ay firmanın “işçi sendikalarının istismar ettiği türleri” başlıklı bir PowerPoint slaytına sahip olduğu ortaya çıktı. Bu slayt, sendikaların görünüşte “tembel, üretken olmayan veya verimsiz” çalışanları, “mızmızlanan ve şikayet edenleri” ve “mevcut iş pozisyonları için aşırı nitelikli olanları” istismar ettiğini belirtti.

GWA’nın kurucusu ve organizatörü Jessica Gonzalez’in bir gönderisine göre, PowerPoint slaytı, GWA’nın kurulmasına yardımcı olan bir işçi sendikası olan Communications Workers of America (CWA) ile birlikte bir fare altlığına dönüştürüldü. Raven Software çalışanlarından gelen mektubu, “İşyerlerini iyileştirmek isteyen çalışanlara yönelik bu aşağılayıcı ve aşağılayıcı yaklaşıma müsamaha gösterilmemesi gerektiğine katılacağınızı umuyorum” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.