Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Activision Blizzard Oyunları İçin Ubisoft ile Anlaştı!

Microsoft, Activision Blizzard oyunlarının bulut oyun haklarını Ubisoft'a satarak devasa birleşme anlaşmasını tamamlayacak.

Microsoft, Activision Blizzard oyunlarının bulut oyun haklarını Ubisoft’a satarak devasa birleşme anlaşmasını önemli ölçüde yeniden yapılandırdığını duyurdu. Bu, Microsoft’un bulut oyunlarındaki potansiyel hakimiyeti nedeniyle anlaşmayı kısmen engelleyen Birleşik Krallık düzenleyicilerinin önemli bir endişesini giderecek ancak 18 Ekim’e kadar hiçbir şey kesin değil.

Birleşme gerçekleşirse Microsoft, önümüzdeki 15 yıl içinde piyasaya sürülecek tüm mevcut ve yeni Activision Blizzard PC ve konsol oyunlarının bulut oyun haklarını, önde gelen küresel oyun yayıncılarından biri olan Ubisoft Entertainment SA’ya devredecek. Haklar kalıcı olacak. Bu sayede, Activision-Blizzard oyunları Xbox Cloud Gaming’e özel olmayacak.

Activision Blizzard Anlaşmasına Ubisoft Katıldı

Microsoft, Activision Blizzard Oyunları İçin Ubisoft ile Anlaştı!

İşlem şartlarına gelince Ubisoft, Microsoft’a Activision-Blizzard’ın oyunlarına ilişkin bulut yayın hakları için tek seferlik bir ödeme yoluyla ve kullanıma dayalı fiyatlandırmayı destekleyen bir seçenek de dahil olmak üzere pazar bazlı toptan fiyatlandırma mekanizması yoluyla tazminat ödeyecek. Ubisoft ise kendi blog yazısında, anlaşmanın gerçekleşmesi halinde Activision-Blizzard oyunlarının çeşitli hizmetlerde satışa sunulacağını belirtti.

Ubisoft’tan Daniel O, “Ubisoft+ Multi Access’e tek bir abonelikle oyuncular yakında en sevdikleri Ubisoft ve Activision-Blizzard oyunlarını PC, Xbox konsolları ve Amazon Luna gibi birden fazla platformda ve Ubisoft+ Classics aracılığıyla PlayStation platformunda oynayabilecek.” ifadelerini kullandı.

Bugün yayınlanan bir makalede, Birleşik Krallık düzenleyicisinin şimdi yeniden yapılandırılmış anlaşmayı inceleyeceği ve 18 Ekim’e kadar bir karar vereceği belirtildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.