Michael Pachter Analiz Etti; Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak?

Konsol savaşları Xbox One X'in tanıtılması ile bir defa daha kızıştı. Gözler Sony cephesine çevrildi. Merakla beklenen tek bir konu var; Playstation 5 ne zaman çıkacak?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Video oyunları, sosyal medya, dijital medya ve teknoloji konusunda analizleri ile kendini kanıtlamış olan Michael Pachter, Sony’nin merakla beklenen yeni nesil konsolu hakkında açıklamalarda bulundu. Playstation 5 için çıkış tarihini tahmin etmek üzere analizler uygulayan Pachter, konsol savaşlarında Sony cephesini tutanları sevindireceğini söyleyemeyeceğimiz haberlerle geldi. Playstation 4 Pro ile bir süre daha devam edeceğimiz ortaya çıktı. Eğer ki Pachter’ın analizlerinde doğruluk payı varsa, Playstation 5’i raflarda görmek için bir süre daha bekleyeceğiz.

Konsolların ve PC donanımlarının son birkaç nesli, görüntü kalitesine odaklanmış durumda. Performans, FPS, çözünürlük ve gerçekçilik üzerine gelişmeye devam eden donanımlar, 4K teknolojisinin kilidini çoktan açtı. Sırada bundan çok daha fazlası olduğu malum. Ancak konsollar ve PC dünyası, şimdilik 4K çözünürlük ve 60 FPS standardına odaklanmış durumda.

Kısa süre önce düzenlenen E3 2017 Fuarı kapsamında oyun ve teknoloji dünyasına tanıtılan Xbox One X, doğal 4K çözünürlük desteği sunacak donanım gücü ile konsolların yeni sınırını belirlemiş oldu. Sony’nin şu an için elinde bulundurduğu muadili ise Playstation 4 Pro. 4K çözünürlük desteği sunan PS4 Pro, Xbox’ın yeni konsolu ile baş etmeye çalışacak.

Sony’nin elinde günümüz standartlarını yakalayabilen bir konsol mevcut. Xbox One X kadar güçlü olup olmadığını, ancak rakibi piyasaya sürüldüğünde göreceğiz. Oyun konsollarının mevcut ekosistemini analiz eden ve yukarıda saydığımız kriterleri denetleyen Pachter, Playstation 5 için bir öngörü oluşturmayı başarıyor.

Sony’nin PS5’i piyasaya sürmek için, 4K TV’lerin yaygınlaşmasını beklediğini analiz eden Pachter, 4K TV sahibi olan son kullanıcıların Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzde 50 ve dünya çapında da yüzde 35 oranına ulaştığı vakit, Playstation 5’i piyasaya sürmek için uygun koşulların oluşacağını dile getiriyor. Bahsedilen koşulların oluşması için işaret ettiği tarih ise 2019. Eğer ki analizler doğru çıkarsa, 2019 yılında 4K TV sahibi olanların oranı, Sony’nin arzu ettiği seviyeye çıkacak. Bu da Playstation 5 için ihtiyaç duyulan koşulları oluşturacak.

Pachter, PS5’in piyasaya sürüleceği nihai tarih olarak 2020 yılını ortaya atıyor. Playstation 5 çıktığında, Playstation 4 Pro’nun desteklemekte olduğu bütün oyunları çalıştıracağını da ifade ediyor. Yeni bir konsol sahibi olmak isteyenler, oyun kütüphanesinden mahrum kalmayacaklar.

Playstation 5 söylentileri, Project Scorpio haberleri dillendirilmeye başladığı ilk günden itibaren yükselen bir ivme ile artıyor. Gelecek aylarda konu ile ilgili daha sağlam bilgilerin gündeme gelmesi olası. SIE’nin en önemli adamı, Shawn Layden, Playstation 5’in ne zaman çıkacağına dair sorulara üstünkörü bir cevap verip,Günün birinde çıkacak!” yanıtı ile kısa vadede haber bekleyen herkesi karşılıksız bırakmıştı. Sony’nin bu konudaki sessizliğini korumaya devam edeceği düşünülürse, elimizde bir süre daha sadece analizler olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol