Metroid Prime 4 Çıkış Tarihi ve Bildiklerimiz

Metroid Prime 4 ne zaman çıkıyor?

Metroid Prime 4’ün Nintendo Switch duyurusu ilk kez E3 2017’deki Nintendo canlı yayını sırasında gerçekleşti. Buna rağmen logo ve oyunun ismi hariç hiçbir şey yoktu. Ne çıkış tarihi, ne yapımcı bilgisi, ne de herhangi bir görüntü paylaşılmadı. Dolayısıyla uzun süredir beklediğimiz Metroid Prime 4’ü belirsizlik kapladı. 2019 yılının başında Nintendo’nun yapımcıyı değiştirip sıfırdan başlama kararı ise işleri iyice uzattı.

Metroid Prime 4 Çıkış Tarihi

Başta da dediğimiz gibi Metroid Prime 4’ün çıkış tarihiyle ilgili şu anda elimizde hiçbir bilgi yok. Nintendo bu konuda herhangi bir açıklama yapmış değil. Buna rağmen Ocak 2019 tarihinde projenin başına Retro Studios getirildi ve o tarihe kadar yapılan her şey çöpe atıldı, Metroid Prime 4’e sıfırdan başlanıldı.

Hal böyleyken, Metroid Prime 4’ün çıkış tarihinin pek de yakın olduğunu söyleyemeyiz.

Metroid Prime 4 Hakkında Ne Biliyoruz?

2019 Ocak’ta yapılan bu duyuru hem şok edici oldu, hem de hayal kırıklığı yarattı. Projenin mevcut halinden memnun olmayan Nintendo, orijinal yaratıcı Retro Studios’tan destek almaya karar verdi ve her şeye sıfırdan başladı.

Nintendo yöneticisi Shinya Takahashi de bir açıklama yaparken, bu değişikliğin gerekli olduğunu ve iç planları değiştiği için oyunun da gecikeceğini ifade etti.

Peki biz Metroid Prime 4’den ne bekliyoruz? Muhtemelen daha açık bir dünya, yeni jenerasyona da hitap eden bir oynanış, yeni silah ve yetenekler ile Sylux’ın dönüşü harika olurdu. Bekleyip görelim!

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol