Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Meta’nın Yapay Zekası Yazdığınız Komutları Video Haline Getiriyor!

Meta'nın yeni Make-a-Video isimli yapay zekası, yazdığınız metinlerin karşılığında hızlı video klipleri oluşturabilecek.

Meta, Temmuz ayında Dall-E ve Midjourney gibi, yazılı istemlerin fantastik tasvirlerini oluşturmak için makine öğrenme algoritmalarını (ve kazınmış çevrimiçi sanat eserlerinin devasa veritabanlarını) kullanan Make-a-Scene metinden görüntüye nesil yapay zekasını tanıttı. Perşembe günü, şirketin CEO’su Mark Zuckerberg Make-a-Scene’in daha animasyonlu çağdaşı Make-a-Video‘yu tanıttı.

Mark Zuckerberg Perşembe günü bir Meta blogunda, Make-a-Video’nun “insanların metin istemlerini kısa, yüksek kaliteli video kliplere dönüştürmesine izin veren yeni bir YZ sistemi” olduğunu yazdı. İşlevsel olarak Make-a-Scene ile aynı şekilde çalışacak; görsel olmayan istemleri görüntülere dönüştürmek için doğal dil işleme ve üretken sinir ağlarının bir karışımına dayanacak ancak bunu çok daha gelişmiş şekilde yapacak.

Meta’nın Yapay Zekasının Açık Kaynak Kodları Yayınlandı

Meta

Meta’nın yapay zeka araştırmalarının çoğunda olduğu gibi, Make-a-Video da açık kaynaklı bir proje olarak yayınlandı. Zuckerberg, “Bunun gibi yeni üretken YZ sistemlerini nasıl inşa ettiğimiz konusunda dikkatli olmak istiyoruz. Bu üretken YZ araştırmasını ve sonuçlarını geri bildirimleri için toplulukla açıkça paylaşıyoruz ve bu gelişmekte olan teknolojiye yaklaşımımızı geliştirmek ve geliştirmek için sorumlu YZ çerçevemizi kullanmaya devam edeceğiz.” dedi.

Görünüşe göre piyasaya sürülen her üretken yapay zekada olduğu gibi, Make-a-Video’nun kötüye kullanılma fırsatı yok değil. Herhangi bir potansiyel hain maskaralığın önüne geçmek için araştırma ekibi, herhangi bir NSFW görüntüsünün yanı sıra toksik ifadelerin Make-a-Video eğitim veri kümesini önceden temizledi. Yani bu tarz görüntüleri görme imkanımız fazlasıyla kısıtlandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.