Metal Gear Solid V’in PS3 ve Xbox 360 Sunucuları Kapatılacak

Yayıncı, Konami'nin PlayStation 3 ve Xbox 360 sunucularından Metal Gear Solid 5 ve Metal Gear Online ağ desteğini sonlandırdığını açıkladı.

Konami, 31 Ağustos’tan itibaren PlayStation 3 ve Xbox 360 sunucularında Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ve Metal Gear Online için ağ desteğini durdurduğunu açıkladı. Çok oyunculu yan ürün Metal Gear Online, 2008’de PlayStation 3 için yayınlandı ve 16 oyuncuya kadar yalnızca çevrimiçi taktik savaş çatışmalarında yer almasına izin verdi. Konami, 2012’de çevrimiçi hizmetleri kapattı, ancak 2016’nın başlarında MGSV için deneyimin yeni ve geliştirilmiş bir sürümü piyasaya sürmüştü.

Metal Gear Solid V‘in Metal Gear Online bileşeni üç farklı oyun modu içeriyordu. Bounty Hunter, Fulton ve çok sayıda eğlence için yapılan daha fazlasıyla eksiksiz bir takım ölüm maçı deneyimi sunuyordu. Comms Control isim mod oyuncular arasında oldukça popülerdi. Son olarak Cloak and Dagger, ölümcül silahlarla donatılmış rakiplere karşı öldürücü olmayan casuslarla savaşmamızı sağlıyordu; Bu kedi ve fare oyunu, yeniden doğma yeteneğini kaldırdığı için oyuncuların ilgisini çekmişti. Yakında bu deneyimlerin hepsi ortadan kaybolacak.

Metal Gear Solid V

Metal Gear Solid V Online, 31 Mayıs 2022’de Kapanacak

Konami’nin Metal Gear Portal Sitesindeki bir gönderiye göre, Metal Gear Solid V ve çevrimiçi bileşeni için ağ hizmetleri PS3 ve Xbox 360’ta sona ermeye başlayacak. Bugün itibariyle Konami satın alma sistemini sonlandıracak. Bu yılın 30 Kasım’ı, Metal Gear Online için DLC satın alma seçeneklerinin sonunu getirecek. Dağıtım birkaç ay sonra 1 Mart 2022’de sona erecek ve ardından 31 Mayıs 2022’de hizmet tamamen kapanacak.

Konami’nin bu eski donanımlar üzerinde MGSV için ağ desteğini yavaş yavaş kapatması pek şaşırtıcı değil. Böyle bir hamle yapan tek büyük yayıncı da değil. Take-Two Interactive ve Rockstar, 16 Aralık’ta PS3 ve Xbox 360 için GTA Online‘ı kapatacak. Ayrıca L.A. Noire ve Max Payne 3 için istatistik takibi iki konsolda da sona erecek.

Yedinci nesil cihazlarda Metal Gear Solid V’e hala zaman ayıranlar, tamamen terk edilmeyecek. Hikaye kampanyası, beraberindeki çok oyunculu paketin kaderinden etkilenmeden sizde kalacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol