Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Metal Gear Solid Delta ve Silent Hill 2, Bu Yıl Geliyor

Konami'nin Metal Gear Solid 3 ve Silent Hill 2 remake'lerini bu yıl piyasaya süreceği kesinlik kazandı.

Sony, PlayStation YouTube kanalında paylaştığı videoda 2024’te PS5’te piyasaya sürülecek olan oyunları gözler önüne serdi. Buna göre Metal Gear Solid Delta: Snake Eater ve Silent Hill 2 Remake, kesin olarak bu yıl içerisinde yayımlanacak. Konami henüz her iki oyun için de yayın takvimini açıklamadı, ancak Sony sayesinde bu oyunların 2024’te çıkacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen bir PlayStation Showcase sırasında duyurulan Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, 2004 yapımı Metal Gear Solid 3’ün yeniden yapımı konumunda. Gizlilik temelli aksiyon rol yapma oyunu; PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC platformları için piyasaya sürülecek.

Konami’nin İki Remake’i de 2024’te Yayımlanacak

Heyecanla beklenen remake sürümü, “aslına sadık bir yeniden yapım” olarak tanımlayan Konami, ayrıca Hideo Kojima veya Kojima Productions‘ın Metal Gear Solid Delta: Snake Eater’da yer almadığını da açıklamıştı. Bilindiği üzere orijinal oyunun tasarımcılığını ve yazarlığını Kojima üstlenmişti.

Metal Gear Solid Delta

Sony’nin paylaştığı videodaki bir diğer oyun olan Silent Hill 2 remake ise 2022 yılında duyurulmuştu. Bloober Ekibi tarafından geliştirilen oyun hakkında pek fazla bilgiye sahip değiliz. Yakın zaman önce yaptığı açıklamada proje üzerinde çalışmaya devam ettiklerini belirten stüdyo, oyunculardan sabırlı olmalarını istemişti.

Bloober Team CEO’su Piotr Babieno, Mart 2023’te verdiği bir röportajda Silent Hill 2 yeniden yapımının geliştirilmesinin tamamlanmaya yakın olduğunu söyleyerek, “Silent Hill 2 teknik olarak hazır. Bu oyunun bittiği anlamına gelmiyor, ancak çok yakınız. Çıkış takvimi konusu ortaklarımıza bağlı. Tanıtımın nasıl olacağı ve oyunun ne zaman çıkacağı doğrudan bizim elimizde değil” ifadelerini kullanmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.