Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Meta, Verilerinizi Nasıl Kullandığını Daha Net Anlatacak

Meta, verilerinizi nasıl kullandığını anlamayı kolaylaştırmak için gizlilik politikasını güncelledi.

Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın ana şirketi Meta, gizlilik politikasına gelen yeni değişiklikleri duyurdu. Şirket, değişikliklerin kullanıcılara şirketin toplanan bilgileri nasıl kullandığını daha net bir şekilde iletmek için tasarlandığını belirtti.

Meta, güncellenmiş Gizlilik Politikasının şirketin kullanıcı verilerini toplaması, kullanması veya paylaşması için yeni yollar getirmediğini vurguladı. Bunun yerine, ifadeyi basitleştirdi, politika ve çeşitli veri uygulamalarının daha ayrıntılı ve daha net açıklamalarını sağladı. Eskiden Veri Politikası olarak bilinen yeni Gizlilik Politikası, 26 Temmuz’da yürürlüğe girecek.

Meta’nın Bazı Uygulamaları Yeni Politikaya Dahil Değil

Meta
Yeni gizlilik politikası için bildirim alacaksınız.

Sözleşme; Facebook, Messenger, Instagram ve diğer Meta ürünlerini kapsayacak ancak WhatsApp, Workplace, Free Basics ve Messenger Kids’i dışarıda bırakacak. Şirket, kullanıcılara yeni politika hakkında bildirimler göndermeye başladığını söyledi. Kullanıcılar, değişiklikleri incelemek ve daha fazla ayrıntı almak için bildirime tıklayabilir ancak bu bildirimlere göre hareket etmeleri ve bunları yoksaymayı seçmeleri gerekmez.

Bunun yanı sıra şirket “Bizden ve platformlarımızı kullananlardan ne beklendiğini daha iyi açıklamak için” diyerek Hizmet Şartlarını da güncellediğini duyurdu. Hindistan da dahil olmak üzere belirli ülkelerde, kullanıcılar güncellenmiş Gizlilik Politikasını ve Hizmet Şartlarını kabul etmeme seçeneğine sahip olacak.

Meta ayrıca, kullanıcıların varsayılan olarak Facebook’taki gönderilerini kimlerin görebileceğini kontrol etmelerine olanak tanıyan yeni bir gizlilik ayarı sunacak. Son olarak şirket, Gizlilik Merkezi panosunun artık Facebook’taki herkes tarafından kullanılabileceğini ve doğrudan güncellenmiş Gizlilik Politikasına bağlandığını da belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.