Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mesajları Kaybetmeden WhatsApp Numara Değiştirmenin Yolu

WhatsApp'ta kişilerinizi ve mesajlarınızı kaybetmeden numaranızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Peki, bu işlem nasıl yapılır? Sizler için hazırladığımız rehberde izlemeniz gereken adımları detaylıca anlattık.

WhatsApp numara değiştirme özelliği sayesinde mevcut sohbetlerinizi kaybetmeden başka bir telefon numarasına geçiş yapabilirsiniz. Bununla birlikte, WhatsApp numaranızı değiştirmeden önce, bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Değiştirdiğiniz numara aktif olarak kullanımda olmalıdır. Ayrıca telefonunuzu değil, yalnızca cep telefonu numaranızı değiştirmelisiniz.

Eğer akıllı telefonunuzu da değiştirmek isterseniz, eski telefonunuzdaki WhatsApp’ın yedeğini almanız ve eski cep telefonu numarasıyla yeni akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekecektir. Siz değerli okurlarımız için hazırladığımız bu rehberde, WhatsApp numara değiştirme hakkında bilmeniz gerekenleri ayrıntılı bir şekilde anlattık. O halde lafı daha fazla uzatmadan ayrıntılara geçelim.

WhatsApp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

whatsapp numara değiştirme

WhatsApp’ta numara değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Telefonunuzda WhatsApp’ı açın
 2. Ayarlar > Hesap‘a gidin ve Numara Değiştir‘e tıklayın.
 3. Açılan ekranda, “Hesap bilgilerinizi, gruplarınızı ve ayarlarınızı şu anki telefon numaranızdan yeni bir numaraya taşınacağını” belirten bir yazı çıkacaktır. Sağ üst köşedeki İleri düğmesine dokunun.
 4. Şimdi, eski cep telefonu numaranızı ve yeni cep telefonu numaranızı girmeniz gerekecek. Girdikten sonra İleri‘ye basın.
 5. WhatsApp numaranızı değiştirmek için bir onay mesajı göreceksiniz ve ayrıca kişilerinizi değişiklik hakkında bilgilendirmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır.
 6. Hangi kişilere bildirim gitmesini istediğinizi seçtikten sonra Bitti‘ye dokunun.

WhatsApp’ta Numara Değiştirdiğimde Ne Olur?

WhatsApp’ta numaranızı değiştirdiğinizde adınız, profil bilgileriniz, bireysel ve grup sohbetleriniz gibi hesap bilgileriniz eski numaradan yeni telefon numarasına aktarılır. Ayrıca eski hesap silinir WhatsApp kişilerinizin listesinde görünmez.

Numara Değiştirdiğimde Kişilerim Kaybolur Mu?

Hayır, numaranızı değiştirdiğinizde kişilerinizi kaybetmezsiniz çünkü bunlar telefonunuzda kayıtlıdır.

WhatsApp Numara Değiştirme Bildirimi Kimlere Gider?

WhatsApp numaranızı değiştirirken hangi kişilere bildirimde bulunulmasını istediğiniz sorulacaktır. ‘Özel’ seçeneğini seçmeniz halinde, yalnızca istediğiniz kişilere bildirim gider. Fakat kişilerinizi bilgilendirmeyi seçseniz de seçmeseniz de, numara değiştirildiğinde grup sohbetleriniz otomatik olarak bilgilendirilir.

Silinen WhatsApp Mesajları Kurtarılabilir Mi?

Silinen WhatsApp mesajları, veriler bir yedekten geri yüklenerek kurtarılabilir. Bir Android cihazda, Google Drive’dan veya yerel yedeklemeden mesajları kurtarabilirsiniz. Bir iPhone’da ise mesajları iCloud yedeklemesinden geri yükleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp Görüldü Atmadan Mesaj Okumak İsteyenler Buraya!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.