Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Merakla Beklenen Hellboy Oyunu Çıkış Yaptı

Hellboy: Web of Wyrd isimli oyun çıkış yaptı ancak eleştirmenlerden gelen ilk inceleme notları pek de olumlu değil.

Dark Horse Comics’in çizgi roman serisine dayanan lisanslı Hellboy oyunu Web of Wyrd çıkış yaptı. Roguelike unsurlara sahip bir aksiyon macera oyunu olan yapımın çıkışı, özel bir lansman fragmanı ve lansmana özel indirim ile kutlandı. Normalde 235 TL‘den çıkış yapan oyunu, 1 Kasım tarihine kadar yüzde 20 indirim ile 188 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

Hellboy: Web of Wyrd PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch için aynı anda yayımlandı. Yukarıda bahsettiğimiz yüzde 20’lik indirim Xbox hariç tüm platformlarda geçerli ancak diğer platformlarda çok da iyi bir yerel fiyatlandırma mevcut değil. Oyunun en uygun olduğu platform, Steam oldu. Fiyatı bir kenara bırakırsak, oyunun inceleme notları ne durumda?

Hellboy: Web of Wyrd Çok Ses Getiremedi

Merakla Beklenen Hellboy Oyunu Çıkış Yaptı

Steam’de 143 inceleme ile “çoğunlukla olumlu” değerlendirmesi almayı başaran oyun, eleştirmenler tarafından pek de iyi karşılanmadı. Oyunun Metacritic ortalaması, 16 inceleme ile 100 üzerinden 61 olarak belirlendi. Oyunun grafik stili, dünya tasarımı ve ilgi çekici hikayesi bolca övgü toplasa da, savaş mekaniğinin hemen tekrara düşmesi büyük tepki topladı. Ayrıca PC platformundaki sorunlar ve kontrol sıkıntıları da eleştiri oklarının hedefi oldu.

Sessiz sedasız bir çıkış yapan oyun, SteamDB’ye göre PC platformunda anlık yalnızca 398 kişi tarafından oynandı. Hellboy’un babası Mike Mignola’nın da imzası bulunan oyun Upstream Arcade, Good Shepherd Entertainment ve Dark Horse Comics işbirliğiyle geliştirildi. Bu sebeple, oyundan beklentiler büyüktü ancak beklenen ilgi gelmedi.

Oyunda Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu’nun kayıp bir ajanını ararken Wyrd olarak bilinen boyuta açılan kapı olan Kelebek Evi’ne giden baş karakter olarak oynuyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.