Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

MediaTek Dimensity 1050 Duyuruldu: İşte Özellikleri

MediaTek Dimensity 1050‘nin piyasaya sürülmesiyle şirket, mobil yonga seti portföyünü genişletti. Dimensity 1050’nin en önemli özelliği, şirketin çift mmWave ve 6GHz altı 5G bağlantısı sunan ilk yonga seti olması. Bunun haricinde yeni işlemci aslında mevcut Dimensity 1100 isimli işlemcinin sadece daha düşük özellikli bir versiyonu.

MediaTek Dimensity 1050 kullanacak ilk akıllı telefonlar 2022’nin 3. çeyreğinde çıkış yapacak. Dimensity 1050, şirketin mmWave ve 6GHz altı 5G arasındaki kesintisiz bağlantıyı destekleyen ilk yonga seti. Yani akıllı telefon üreticileri, mmWave veya alt 6GH’leri desteklemek arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak. İki özellik de rahatlıkla kullanılabilecek.

MediaTek Dimensity 1050 Özellikleri

MediaTek Dimensity 1050

Biraz eski olsa da 6nm sınıfı bir süreç üzerine inşa edilen MediaTek Dimensity 1050, 2.5GHz’de saat hızına sahip iki Arm Cortex-A78 performans çekirdeği kullanan sekiz çekirdekli kuruluma sahip. MediaTek’in basın bülteni, verimlilik çekirdekleri hakkında bilgi sağlamadı ancak yonga setinin Arm Cortex-A55 çekirdeklerini kullandığını varsayıyoruz.

Arm Mali-G610, daha iyi oyun performansı için ek optimizasyon araçları ve özellikleri sağlayan MediaTek’in HyperEngine 5.0 paketi ile oyun ve grafik işlemeden sorumlu olacak. Yonga seti, 144 Hz’e kadar yenileme hızına sahip Full HD Plus ekranları destekleyecek. Ayrıca donanım hızlandırmalı AV1 video kod çözme, HDR10 Plus oynatma ve Dolby Vision desteği de mevcut.

Yonga seti ayrıca 6GHz altı (FR1) spektrumunda 3CC taşıyıcı toplaması ve mmWave (FR2) spektrumunda 4CC taşıyıcı toplaması sunarak LTE ve mmWave toplamasına kıyasla yüzde 53’e kadar daha hızlı aşağı bağlantı hızları sunacak. MediaTek Dimensity 1050, süper hızlı Wi-Fi bağlantısı için Wi-Fi 6E ve 2×2 MIMO anteni de destekleyecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.