Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mayıs Ayında Sony’den Bir PlayStation Etkinliği Görebiliriz

Sony'nin önümüzdeki ay Silent Hill 2 remake merkezli yeni bir PlayStation etkinliği düzenlemeyi planladığı bildirildi.

Konami’nin korku klasiğini yeniden yorumlayan Silent Hill 2 remake‘in ABD Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu (ESRB) tarafından derecelendirildiğini ve oyunun çıkışa hazırlandığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Aynı haberde, heyecanla beklenen oyunun önümüzdeki aylarda düzenlenecek bir PlayStation etkinliğinde bir kez daha sergilenebileceğini ve burada resmi çıkış tarihinin açıklanabileceğinden de söz etmiştik.

Oyun basınının güvenilir isimlerinden Jeff Grubb, Giant Bomb’un Twitch yayınında Sony’nin mayıs ayında bir PlayStation Showcase veya State of Play düzenlemeyi planladığını bildirildi. “Gelecek ay, mayıs ayında PlayStation’a ait bir State of Play veya Showcase etkinliğinin olacağını duydum, bu yüzden muhtemelen orada Silent Hill 2 remake de olacak” diyen ünlü gazeteci, geçtiğimiz yıl aynı tarihlerde gerçekleşen State of Play sunumunu hatırlattı.

Silent Hill 2 Remake Merkezli State of Play Geliyor

Silent Hill 2 remake playstation

Mayıs 2023’te düzenlenen etkinlik, bir saatten fazla sürmüş ve 30’dan fazla oyunun yanı sıra PlayStation Portal tanıtımına da sahne olmuştu. Yapılan oyun duyuruları arasında Helldivers 2, Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, Marathon. Foamstars, Fairgame$ ve Concord yer almıştı. Layers of Fear ve The Medium’un arkasındaki Bloober Team tarafından geliştirilen Silent Hill 2 remake, PlayStation 5 ve PC için 2022 yılında duyurulmuştu.

Korku klasiğinin yeniden yapımının 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak çok yakında daha somut bir öğrenebiliriz. Gözler şimdi mayıs ayında düzenleneceği iddia edilen State of Play’de. ABD Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu ESRB, Silent Hill 2’nin yeniden yapımına Mature (M) yani “Yetişkin” derecesini vermişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.