Mastercard Kripto Para Ödeme Sistemine Destek Verecek

Dünyanın en çok kullanılan ödeme sistemlerinden birisi olan Mastercard son yılların popüler ödeme sistemi olan kripto paralara destek vermeye başlıyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre Mastercard, kendi müşteri ağında yer alan kuruluşlara ve bankalara yakın zaman içinde kripto paraları ürünlerine dahil etme imkanı sunmaya hazırlanıyor. Mastercard kripto para ödeme konusunda açıklamada bulundu.

Aktarılan bilgilere göre program kapsamında bitcoin cüzdanları, kripto para kredi kartları ve banka kartları ile ödül kartları sisteme dahil edilecek. Sistemin çalışması için kripto para kuruluşu Bakkt ile çalışılacağı da gelen bilgiler arasında.

Mastercard Kripto Para Ödeme Sistemini Destekleyecek

Ödeme yöntemi denilince akla ilk gelenlerden olan Mastercard son dönemlerde kripto para alanında yaptığı yatırımlarla adından söz ettiriyor. Mastercard Kripto Para ödeme konusunda da Bakkt ile çalışacak. Artık ülkelerinde Bitcoin’e resmi para birimi geçiş yapmasıyla birlikte büyük şirketler de kripto para trenini kaçırmak istemiyor. Kripto para dünyasına son dönemde ciddi bir yükseliş görüyor.

Mastercard Kripto Para Ödeme

Şu an lider bitcoin 64 bin dolar, ikinci sıradaki ethereum ise 4.200 dolar bandında geziyor ve son dönemde ibre hep yeşil şekilde karşımıza çıkıyor. Durun böyle olunca Mastercard’ın kripto para ödeme sistemini desteklemeye başlaması yerinde bir adım gibi görünüyor.

Mastercard Manyetik Şeridi Kaldırıyor

Aktarılan bilgilere göre Mastercard 2024 yılından itibaren kartlarındaki manyetik alanı kaldırmayı planlıyor. Aktarılan bilgilere göre ilk olarak Avrupa’da kullanılacak olan bu özelliklerle birlikte Mastercard 2033 yılına kadar dünya genelinde manyetik kart kullanımını sonlandırmak istiyor. Mastercard manyetik kartların yerine ise çipli ve biyometrik kartlara geçiş yapacak.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol