Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Marvel’s Avengers Tasarımcısı Sözcülükten Men Edildi

Marvel's Avengers tasarımcısı Brian Wagoner, stüdyo sözcülüğünden atıldı. Sebebi ise tasarımcının ırkçılık ve homofobi içeren tweetleri oldu.

Crystal Dynamics, Marvel’s Avengers tasarım lideri Brian Wagoner’ın artık stüdyonu sözcüsü olmadığını belirtti. Tasarımcının daha önce yayınladığı saldırgan tweetler, hayran topluluğu tarafından ortaya çıkarıldı. Bu yüzden Wagoner’ın stüdyo ve oyunlar ile ilgili herhangi bir açıklama yapması yasaklandı.

2011’e kadar uzanan söz konusu tweetler; ırkçılık, engelli bireylerle dalga geçme ve homofobi içeren beyanlardan oluşuyor. Tasarımcı, paylaştığı tüm tweetleri silse de bu yıl içerisinde paylaştığı aşırı sağcı tarafsal yorumlar sebebiyle yine da baskıya maruz kaldı. Wagoner, tweetler ortaya çıktıktan sonra özür diledi ve tüm sorumluluğu üstlendiğini belirtti.

Marvel’s Avengers Tasarımcısı Wagoner, Özür Mesajı Yayınladı

Marvel's Avengers

Wagoner 21 Kasım’da “O zamandan beri birçok şey öğrendim ve büyüdüm. Geçmişte yayınladıklarım şu anda kim olduğumu belirtmiyor. Sebep olduğum acı nedeniyle özrümü kabul edemezseniz anlarım. Kendimi geliştirmek için öğrenmeye ve çalışmaya devam edeceğim.” dedi. Paylaşılan bu özür mesajından sonra stüdyo, konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Crystal Dynamics: “Çalışanların stüdyo değerlerimizle uyuşmayan dil ve görüşlerini görmek inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratıyor. İçerikten haklı olarak rahatsız olan topluluğumuzdan ve iş arkadaşlarımızdan özür dileriz. Brian artık bir stüdyo sözcüsü olmayacak veya stüdyo projeleri hakkında iletişim kurmayacak.” dedi.

Tasarımcı her ne kadar sözcülükten men edilse de, stüdyoyla hala çalışıp çalışmadığı belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.