Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Marvel’ın Blade Filmi Yönetmensiz Kaldı

Marvel Studios tarafından geliştirilen Blade filminin yönetmeni Bassam Tariq, çekimler başladıktan yaklaşık iki ay sonra projedeki görevinden ayrıldı.

Yeni Marvel filmleri arasında en merak edilenlerden biri olan Blade, çekimler başladıktan çok kısa bir süre sonra yönetmensiz kaldı. Variety’nin haberine göre Bassam Tariq, sürpriz bir şekilde yönetmen koltuğundan ayrıldı. Başrolünde Mahershala Ali‘nin yer aldığı anti-süper kahraman filmi, ilk olarak Comic-Con 2019’da duyurulmuştu.

Tariq, yönetmenlikten ayrılsa da, baş yapımcı görevini sürdürecek. Marvel Studios, ayrılığın nedeni olarak ünlü yönetmenin yapım aşamasındaki diğer projelerini gösterdi. Yapılan açıklamada, “Yapım programımızda devam eden değişiklikler nedeniyle, Bassam artık Blade’in yönetmeni olarak devam etmiyor, ancak filmin baş yapımcısı olarak kalacak. Bassam’ın yeteneğini ve Blade’i olduğu yere getirmek için yaptığı tüm çalışmaları takdir ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Blade, 2023 Yılında Vizyona Girecek

marvel blade film

Yeni Blade filminin senaryosu, daha önce HBO’nun Watchmen dizisinin yazarlığını yapan Stacy Osei-Kuffour tarafından kaleme alındı. Hikaye ve karakterin Marvel Sinematik Evreni‘ne nasıl dahil edileceği konusunda ise henüz bir bilgi paylaşılmadı. Ali’ye, Aaron Pierre (Krypton) ve Delroy Lindo (Da Five Bloods) eşlik edecek. İlerde bu isimlere yenilerinin katılmasını bekliyoruz.

Blade, yazar Marv Wolfman ve sanatçı Gene Colan tarafından Marvel Universe’ten Dracula‘nın en büyük düşmanı olarak yaratıldı. Kendisini doğururken bir vampir tarafından öldürülen annesinin intikamını almak için vampirleri avlayan yarı ölümlü, yarı ölümsüz karakter, daha önce beyaz perdede Wesley Snipes tarafından canlandırılmıştı. 1998-2004 yılları arasında yayınlanan üçleme, dünya çapında toplam 416 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.