Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Marvel’ın Avengers Filmlerine Harcadığı Para Dudak Uçuklattı

Marvel'ın yeni başlayacak 4. evresi akıllara birçok soru getirdi.

2020’de yaşanan plansız bir aradan sonra, Marvel’ın 4. Aşama maceralarının ikinci yılı nihayet başladı. Artık sinemalarda bir dizi Marvel filmi görebileceğiz. Hatta artık düzenli olarak Disney Plus‘ta çıkış yapacak yeni diziler de var.

Avengers 5 film serisiyle ilgili net bir açıklama beklenirken Feige, çelişkili ifadeler kullandı. Marvel’ın bir sonraki destansı Avengers hikayesini aceleye getirmek istememesinin bir nedeni var. Avengers filmleri, diğer MCU projelerinden daha büyük bir bütçeye sahip. Filmlerin yardımcı yönetmenlerinden birinin yaptığı yeni açıklamalara göre, Infinity War ve Endgame, 1 milyar dolardan fazlaya mal olmuş.

Avengers 5 Maliyeti 500 Milyondan Daha Fazla Olabilir

Marvel

Şimdiye kadar yayınlanan dört Avengers filmi yayınlandı. Yayınlanacak tüm filmlerin üç yılda bir yayınlanması planlanmıştı. Ama daha sonra Infinity War ve Endgame arka arkaya yayınlandı. Bunun nedeni, son Avengers filmlerinin Infinity Saga‘ya bir son vermesi ve 4. aşama için sıfırlaması için zemin hazırlaması. Marvel bu aşamayı bazı ölü veya emektar kahramanları yeni yüzlerle değiştirmek için kullanacak.

Adında Avengers geçen herhangi bir MCU filminin gişede harikalar yaratacağı inkar edilemez. Avengers sinemalarda yaklaşık 1.52 milyar dolar gelir elde ederken, Age of Ultron’un getirisi 1.4 milyar doları aştı. Infinity War, 2.04 milyar doları aşan bir sonraki dönüm noktasına ulaşan ilk iş oldu. Ardından Endgame, yaklaşık 2.8 milyar dolarlık bilet satışıyla tüm rekorları alt üst etti.

Marvel’ın Avengers ile İşi Bitti mi?

thumbs b c 129f9f4f7e693417f980298476407c24


Bundan dolayı Avengers 5 filmi piyasayı kasıp kavurabilir. Yine de Kevin Feige, bir sonraki Avengers filmlerini duyurmaya hazır değil. Üst düzey yöneticinin yaptığı son yorumlar, Marvel’in Avengers serisiyle işinin bittiğini ima ediyor gibiydi. Yeni filmin yapımı milyonlara mal olacak ve yapımcılar önceki kazançlarını tekrar görmek isteyecekler.

Bu rakamlara ulaşmak için Marvel bir süre daha beklemek isteyebilir. Ne de olsa şimdiye kadar yayınlanan 4. Aşama filmlerinden sadece Spider Man No Way Home 1.8 milyar dolarla Avengers seviyesine ulaştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.