Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Marvel: Multiverse Saga Fazları Duyuruldu

Marvel’in bir sonraki hikaye anlatımı döneminin adı Multiverse Saga ve MCU Faz 4, 5 ve 6‘dan oluşacak. Infinity Saga’nın Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame ile sona ermesinden sonra, seri bir sonraki bölümle geçecek. MCU, uzun oyunu oynamasıyla bilinir ve Thanos’un yenilgisinden sonra evreni yeniden inşa ederken bir kez daha buna taktik kullanılacak.

Black Panther: Wakanda Forever ile MCU Faz 4 sona ererken, Kevin Feige Marvel Studios’un San Diego Comic-Con panelinde Faz 5 hakkında konuştu ancak aynı zamanda önümüzdeki birkaç yıl içinde evrenin nereye doğru ilerlediğini de ortaya koydu. Birçok dizi ve film derken Marvel Studios’un hikaye anlatma hızı çok büyük hız kazandı. Faz 5 yanı sıra Faz 6 için erken duyurular da yapıldı.

Marvel: Multiverse Saga’da Neler Olacak?

Multiverse Saga

Feige, Marvel Faz 6 için planlanan her şeyi açıklamadı. Belki de bunun nedeni, bazı projelerin Faz 4 ve Faz 5’in geri kalanında neler olup bittiğine bağlı olmasıdır. Bununla birlikte, Marvel Studios’un seriyi nasıl yeniden inşa ettiği ile ilgili en ilginç şey, Multiverse Saga‘nın sadece iki Avengers filmine ev sahipliği yapacak olması diyebiliriz.

İkisinin de aynı yıl piyasaya sürüldüğü kabul edilirse, bu, dört tane Avengers filmi gördüğümüz Infinity Saga’ya göre iki kat bir düşüş demek. Avengers: Kang Dynasty and Avengers: Secret Wars isimli yeni filmler, eski fazlarda gördüğümüz şekilde Multiverse Saga‘nın doruk noktası olacak. Dünyanın En Kudretli Kahramanları’nın gezilerinin artık teknik kadrosuna odaklanmak yerine yalnızca büyük çapraz olaylar için ayrılmış olup olmadığı ise merak konusu.

İlginç bir şekilde birçok söylentiye rağmen (Marvel Studios’tan gelen ipuçlarından bahsetmiyorum bile) SDCC’de bir X-Men projesinden bahsedilmedi. Fantastik Dörtlü’nün yeniden yapımı ile Faz 6 başlayacak ancak mutant ekibin MCU başlangıcı henüz açıklanmadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.