Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Mark Zuckerberg, Whatsapp Yerine Signal Kullanıyor!

Özel hayatından pek bahsetmediği bilinen Mark Zuckerberg, mahremiyetini ciddiye alıyor. Zuckerberg'in telefon numarası sızdırıldıktan sonra, Facebook'un sahip olduğu WhatsApp'ın rakibi Signal'e bir hesap kaydettirdiği ortaya çıktı.

Signal, son aylarda epeyce yeni kullanıcı kazandı. Bunların arasında, WhatsApp için rakip bir uygulama olduğu düşünüldüğünde oldukça şaşırtıcı görünen Mark Zuckerberg’in kendisi de var. Facebook’un kurucusunun Signal’i kullanması, Zuckerberg‘in telefon numarası da dahil olmak üzere 533 milyon Facebook kullanıcısına ait veri sızıntısı sayesinde su yüzüne çıktı.

Görünüşe göre, numara Signal’de bir hesap açmak için kullanılmış. Bununla birlikte, Facebook başkanının bu platformu neden kullandığı bilinmiyor, gizliliğe daha güçlü bir vurgu yapan bir uygulama seçmiş veya belki de sadece rakip çözümleri test etmek istemiş olabilir.

Durum Signal yöneticileri tarafından şaka yollu bir şekilde yorumlandı: “15 Mayıs WhatsApp Hizmet Şartları kabul süresinin hızla yaklaşmasıyla, Mark Zuckerberg kaçışa liderlik ediyor.”

Signal, kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından oluşturuldu ve WhatsApp gibi, hassas kişisel veya şirket verileri için daha fazla koruma sağlayan bir düzenleme olan uçtan uca bir şifrelemeye dayanıyor. Bununla birlikte, WhatsApp’ın aksine, Signal iş ortaklarıyla kişileri toplamıyor, saklamıyor ve paylaşmıyor.

Mark Zuckerberg 1

WhatsApp, Facebook ile daha güçlü bir şekilde entegre olacağının duyurulmasının ardından birçok kullanıcının gözünde değerini yitirdi. Huawei Mobile uygulamasını taklit eden kötü amaçlı yazılımlar, kullanıcılar arasında birkaç gün içinde yayıldığında ve binlerce kişinin verisi sızdırıldığında, birçok kişi uygulamayı bırakmaya karar verdi ve bu da Signal’e fayda sağladı. Zuckerberg’in WhatsApp yerine Signal kullanması, Whatsapp’ın imajı üzerinde kesinlikle olumlu bir etkiye sahip değil.

Başlangıçta 8 Şubat’ta kullanıma sunulacak olan WhatsApp’ın güncellenmiş gizlilik politikası, yoğun bir halk tepkisinin ardından askıya alındı. WhatsApp’ta yapılan değişiklikleri kabul etmeyen kullanıcıların mesaj okuyamayacağı veya gönderemeyeceği ortaya çıktı. Ek olarak, tüm veriler otomatik olarak Facebook’a gönderilecekti.

Signal resmi web sitesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.