Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mario’nun Ses Sanatçısı Değişiyor!

Mario karakterinin seslendirmeni Charles Martinet, artık marka için seslendirme yapmak istemediğini açıklamış.

Mario serisi dünyanın en efsanevi oyun serisi olarak tanınıyor ve elbette karakter Mario, seri ile birlikte büyük bir ikon haline geldi. Tesisatçıyı seslendiren Charles Martinet de hafızalarımıza kazınan bir sese sahip. Ancak bu sesi artık duymayacağız gibi görünüyor çünkü Nintendo, Martinet’in artık hiçbir oyun için ses kaydı yapmak istemediğini açıkladı.

Aslında seslendirme sanatçısı markayla yollarını tamamen ayırmıyor. Artık seslendirme yapmayı istememesi seri hayranları için gerçekten üzücü ancak Martinet bunun yerine marka elçisi olarak görev yapacak. Elçilik boyunca dünyayı dolaşacak ve hayranlarla etkileşim kurarken markayı ve karakterleri tanıtacak. Şirket, Martinet’in çalışmalarını oyunun yaratıcısı Shigeru Miyamoto tarafından ileri bir tarihte yayınlanacak özel bir video mesajıyla kutlayacak.

Mario Karakterini Kimin Seslendireceği Belli Değil

Mario

Konuyla ilgili resmi Nintendo hesabı küçük bir metin paylaştı. Yazıda, Martinet’in 1996 seslendirmesinden Teaches Typing 1994 oyununa ve Mario’s Game Gallery’nin CD-ROM versiyonuna değiniliyor. Son büyük oyunlarda sanatçı; Rabbids Sparks of Hope olan Luigi, Wario, Waluigi ve hatta Baby Mario için seslendirme sanatçısı olarak görev yapacaktı. Ancak seslendirmenin işi bırakması beklenmiyordu.

Hayranlar, Karakterleri seslendiren Charles Martinet’in otuz yıl boyunca bize bıraktığı harika anılar var! Bu inanılmaz kişinin bir marka elçisi olarak harikalar yaratacağından hiç şüphem yok. Gerçekten türünün tek örneği. Teşekkürler Charles!” şeklinde yorumlarda bulundu ve birçok hayran Martinet’i hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.