Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mafia 4, Unreal Engine 5 Kullanarak Geliştiriliyor!

Yeni bir rapora göre Mafia serisi geliştiricisi Hangar 13, oyunu Unreal Engine 5 ile inşa ederek Mafia 4 üzerinde çalışmalara başladı.

Yakın tarihli güvenilir bir rapora göre Mafia 4, Unreal Engine 5 oyun motoru üzerinde geliştirilmeye başladı. 2K Games stüdyosu Hangar 13, kuruluşundan bu yana yalnızca açık dünya Mafia serisinde oyunlar yayınladı. İlk projesi, 2016’da biraz karışık eleştiriler alan Mafia 3’tü ve ardından 2020’de Mafia: Definitive Edition’ı yayınladı ve orijinal oyunu modern konsollar için yeniden düzenledi.

Kotaku geçtiğimiz günlerde, yerini Nick Baynes’in aldığı Hangar 13 stüdyo başkanı Haden Blackman’ın ayrıldığını bildirdi. Kotaku’nun kaynaklarına göre Baynes, Mafia serisinin bir sonraki oyununda görev almaya başladı. Ayrıntılar bu yazının yazıldığı sırada nispeten kısıtlı ancak Kotaku, oyunun şu anda Nero kod adıyla bilindiğine ve Mafia serisinin dördüncü ana serisi olacak olsa da, sözde bir yan ürün olacağına inandığını söyledi.

Mafia 4 Tamamen Yeni Nesil Grafiklere Sahip Olacak

Mafia 4
Mafia 4 ile 1920’lere gitmemiz muhtemel.

Kotaku‘nun raporunda bahsettiği bir diğer detay ise Mafia 4’ün Unreal Engine 5 kullanılarak oluşturulacağı bilgisi oldu. Bu, duyurulmamış oyunun grafik ve teknik açıdan özellikle etkileyici olma potansiyelini verecek ancak hayranların emin olmak için bunu bizzat görmeleri gerekecek. Bu bilgi, yeni Mafia oyununun eski nesil konsollara çıkış yapmayacağının da habercisi oldu.

Ne yazık ki, hayranların Mafia 4’ü tam olarak ne zaman görecekleri belli değil. Oyunun, Hangar 13’teki geliştirme sürecinin çok erken aşamalarında olduğu bildirildi ve bu nedenle, Mafia hayranlarının oyunu görmelerinin yıllar alacağını düşünüyoruz. Bu arada Kotaku’nun, oyunun bir yan ürün olacağına dair inancından yola çıkarak oyun hakkında bazı varsayımlarda bulunabiliriz.

Mafia 1 1930’larda, Mafia 2 ise 1940’larda ve 50’lerde geçiyordu. Mafia 3 1960’larda kuruldu. Mafia 4’ün orijinal oyun üçlemesinin bir yan ürün olduğu söylendiğinde, bunun 1920’lerde ya da o civarlarda olacağı düşünülürdü. Belki oyunlarda yer alan suç ailelerinin kökenlerini keşfedecek veya mevcut bir karakterin hikayesini takip edecek. Hayranların bunu öğrenmek için resmi açıklamayı beklemesi gerekecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.