Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mafia 3 Geliştiricisi Hangar 13’ün Başkanı İstifa Etti

Hangar 13 stüdyo başkanı Haden Blackman, 2K oyunlarını "tutkusunu yeni bir çabada sürdürmek için" bıraktığını doğruladı.

2K Games’in sahibi olduğu Mafia 3 geliştiricisi Hangar 13‘ün stüdyo başkanı Haden Blackman, şirketten ayrıldığını duyurdu. Blackman, stüdyonun 2014’teki başlangıcından ve öncesinde LucasArts’ta bulunduğundan beri Mafia geliştiricisi Hangar 13’te bulunuyordu. 2K Games, daha fazla ayrıntı verilmemesine rağmen “tutkunun peşinden yeni bir girişimde bulunmak için” ayrıldığını söyledi.

Yayıncı 2K, “Haden’in Hangar 13’ü kurma, Novato, Brighton ve Çek’te ekipler oluşturma ve birleştirme ve stüdyo tanımlayan çok sayıda Mafia 3 ve Mafia oyunları koleksiyonu yayınlama konusundaki liderliğine minnettarız. Haden’in inşasına yardım ettikleri şey, gelecek yıllarda da ilerlemeye ve büyümeye devam edecek. Bundan sonraki süreçte onun için en iyisini diliyoruz.ifadelerini kullandı.

Hangar 13’ün İptal Edilen Süper Kahraman Oyunu

Hangar 13
Stüdyonun eski başkanı ‘yeni tutkular’ peşinden gidecek.

Hangar 13, 2017’den beri yeni bir AAA açık dünya oyunu üzerinde çalışıyordu ve bunun geçen yıl Haziran ayında Volt kod adlı “Cthulhu Saints Row ile buluşuyor” olarak tanımlanan çok oyunculu bir bilimkurgu süper kahraman oyunu olduğu bildirildi. Maalesef o günden bu yana oyun hakkında yeni bir bilgi açıklanmamıştı ancak oyunda bolca süper gücümüz olacaktı.

Yılın ilerleyen günlerinde Kasım ayında, oyunun birden fazla yeniden başlatma ve teknik sorun içeren uzun süreli geliştirme sorunları nedeniyle iptal edildiği ve 2K’nın nihayetinde projeye zaman ve kaynak yatırımının artık haklı çıkamayacağına karar verdiği bildirildi. Şu anda stüdyonun bu oyun sonrasında hangi projeye geçtiği bilmiyoruz. Mafia 3 pek başarı elde etmediği için Mafia 4’ten de ses seda yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.