Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Macera Oyunu Harold Halibut İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı

Dijital stop-motion animasyon kullanan grafik tasarımıyla dikkat çeken bir macera oyunu Harold Halibut için yeni bir fragman internette yayınlandı.

Macera oyunu türü şüphesiz oynanış veya görsel-işitsel tasarım açısından çeşitli denemeler için iyi bir alan. Bunun en yeni örneklerinden biri, Alman Slow Bros stüdyosundan bir bilim kurgu oyunu olan Harold Halibut. Peki bu oyunu bu kadar özel kılan ne? Bu sorunun cevabının kısa süre önce internette yayınlanan aşağıdaki fragmanda bulabilirsiniz.

Harold Halibut - Story Trailer

Evet, Harold Halibut kesinlikle Wallace ve Gromit serisini hatırlatan grafikleriyle dikkat çekiyor. Bu yanlış bir izleniş değil çünkü geliştiricilerin kendileri, ilhamlarının stop-motion animasyon tekniği kullanılarak yaratılan işler olduğu gerçeğini gizlemiyor.

Slow Bros.’un karakterlerin ön planda olduğu çalışmalarının görsel unsurları gerçek, fiziksel modeller şeklinde hazırlandı. Kahramanların figürleri için küçük giysiler dikmek için bile çaba sarf edildi, böylece her şey olabildiğince doğal görünüyordu. Daha sonra her şey fotogrametri yardımıyla sanal dünyaya aktarıldı ve Unity 3D motoru sayesinde oyuna yapıştırıldı. Süreci bu videoda izleyebilirsiniz:

Harold Halibut - Kickstarter Pitch Video

Harold Halibut hikayesi oldukça uzak bir gelecekte gerçekleşecek. Dünya soğuk savaşın eşiğindeyken, bir grup insan yeni bir yaşanabilir gezegen bulmak için gemi benzeri bir uzay gemisiyle yolculuğa çıktı. Bu olayların üzerinden 250 yıl geçti. Gemi, yabancı, suda yaşayan bir gezegende bulunan bir okyanusun dibine indi. Yolcuların çoğu yeni evlerine çoktan alışmış durumda. Bununla birlikte, bilim adamı Jeanne Mareaux’nun küçük asistanı Harold Halibut, sürekli gezegeni terk etmenin ve yeni, daha az ıslak bir ev bulmanın bir yolunu arıyor.

Harold Halibut 2Şimdiye kadar Harold Halibut için kesin bir çıkış tarihi açıklanmadı. En son fragmanın sonunda sadece esrarengiz bir “yakında” yazısı gördük. Ancak, oyunun Steam sayfası şimdiden açıldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.