Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

M1 Bilgisayar Hızında: İşte iPhone 15 İşlemcisinin Gücü

iPhone 15 Pro, önemli GPU geliştirmeleri ve 3,70 GHz'lik bir tepe saat hızı ile yükseltilmiş A17 Bionic çipi kullanacak.

Apple, bu yıl iPhone 15 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Son zamanlarda yapılan sızıntılara göre, yeni iPhone serisinin Pro modeli, Apple A17 Bionic yonga seti ile gelecek. A17 Bionic, önemli GPU geliştirmeleri getirecek ve Apple tedarikçisi TSMC’nin 3nm işlemci teknolojisini kullanarak pil verimliliğini de artıracak. Ayrıca yeni nesil işlemci, 3,70 GHz’lik saat hızı sunacak. M1 Mac’lerden hızlı bir işlemciden bahsediyoruz.

Son raporlara göre, Apple’ın yakında çıkacak olan A17 Bionic yonga seti ile ilgili yeni sızıntılar ortaya çıktı. Yeni işlemci, altı GPU çekirdeği ile birlikte altı CPU çekirdeği içerecek. Buna karşılık, iPhone 14 Pro modellerinde kullanılan A16 Bionic işlemci, altı CPU çekirdeği ile beş GPU çekirdeği içeriyordu. A17 Bionic işlemcisinin çekirdek sayısının artması ile saat hızı 3,70 GHz’ye ulaşacak.

iPhone 15 Serisi 6 GB RAM ile Gelecek

iPhone 15

Bu yılın iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinin başlangıçta 8 GB RAM’e sahip olması bekleniyordu. Bununla birlikte, yine aynı raporlardan edindiğimiz bilgilere göre, her iki model de 6GB LPDDR5 RAM yapılandırmasını koruyacak. Apple’ın iPhone’unun RAM yapılandırmasının ayrıntılarını açıklanmadan aynı olarak tutması artık adet haline geldi.

Bu arada Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, Apple iPhone 15 serisi için merakla beklenen lansman etkinliğinin bu yıl 12 Eylül veya 13 Eylül Çarşamba günü gerçekleşeceği söyleniyor. Bilgiler doğruysa, yeni iPhone’lar için ön siparişlerin 15 Eylül’de başlayacağı ve yeni iPhone serisinin muhtemelen 22 Eylül’de satışa çıkacağı söyleniyor.

Geçen hafta 9to5Mac’ten gelen ek bir rapor, çeşitli operatör ortaklarının, o gün önemli bir akıllı telefon duyurusu beklentisi nedeniyle çalışanlarının 13 Eylül Çarşamba günü izin almasını yasakladığını belirterek bu programı doğruluyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.