Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Lost Ark’ta Binlerce Oyuncu Sebepsizce Banlandı

Lost Ark, oyuncuları çileden çıkaran son hamlesi ile büyük bir skandala imza attı ve oyuna uzun süredir giriş yapmayan oyuncuları banladı.

Sayısız oyuncunun kafasını karıştıran ve hüsrana uğratan bir hareketle Lost Ark, bazıları düzinelerce saat oyun süresi olan ve bazıları da oyması ücretsiz olan oyuna para harcayan aktif olmayan oyunculara kalıcı yasaklar getirdi. Sonuç olarak, oyun Steam’de bir inceleme bombardımanına tutuldu çünkü giderek daha fazla oyuncu yasaklandıklarına dair sitemde bulunmaya başladı.

Lost Ark’ın büyük bir bot sorunu olduğu bir sır değil ve Amazon, artan güvenlik ve yeni hesaplarda daha fazla kısıtlama ile artan bot popülasyonunu azaltmak için büyük çaba sarf ediyor. Oynaması ücretsiz bir oyun olarak, dolandırıcıların ve hilecilerin oyuna girip ekonomiyi ve oyuncu tabanını kendi paylarına çok az risk alarak bozması çok da zor değil. Amazon’un son hamlesi, işleri kaosa sürükledi.

Lost Ark Büyük Bir Hata Daha Yaptı

Lost Ark'ta Binlerce Oyuncu Sebepsizce Banlandı

Binlerce oyuncu bu hafta sonu Steam’i açtı ve muhtemelen bir yıla yakın süredir oynamadıkları bir oyun olan Lost Ark’tan kalıcı olarak yasaklandıklarını öğrendi. Bu yasaklama dalgası etkin olmayan oyuncuları hedefledi ancak şaşırtıcı bir şekilde yasaklama süreci Steam’in hile önleme sistemi ile entegre bir şekilde yapıldı. Bu yüzden, bu oyunların profillerinde ‘hileci olduklarına dair’ işaretleme yapıldı.

Özetle, birçok oyuncu, oynaması ücretsiz bir oyunu bir zamanlar öylesine denedikleri için Steam’de hileci olarak damgalandı. Oyunu oynamadıkları için yasaklanan oyuncuların neden yasaklandığı şuan için net değil. Yasaklanan bazı oyuncuların 40 saate kadar oynama süresi var ancak, 10 saatten daha az oynama süresine sahip olan oyuncularda mevcut ancak oyuna son altı aydır girmeyen herkes yasaklandı.

Bazı oyuncular ise, oyunculara oyuna birkaç gün erken erişim sağlayan Founder’s Pack için para ödemelerine rağmen yasaklandıklarını bildirdi. Çoğu oyunun aktif olmayan oyuncularını kalıcı olarak yasaklamak yerine geri kazanmaya çalıştığı düşünülürse bu garip bir hareket ve oyunun itibarına ileride onarılamaz bir zarar vermiş olabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.