Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Lost Ark Geliştiricisi ‘Haksız Ban’ Dalgası Hakkında Konuştu

Lost Ark geliştiricisi Smilegate, haksız ban dalgası hakkında ilk kez açıklama yaptı.

Lost Ark geliştiricisi Smilegate, bot yasağı dalgasının ardından zorlu birkaç gün geçirdi ve stüdyo, topluluğun büyük öfkesinin ardından resmi bir açıklama yaptı. Amazon’un çatısı altında Batı bölgelerinde piyasaya sürülen MMORPG, oldukça güçlü bir lansman yaptı ve ardından oyuncu tabanı içeriğini şimdiye kadar koruyan bir dizi güncelleme izledi.

Sadece birkaç gün önce Smilegate, Lost Ark’ta sözde bot kullanan oyuncuları yasaklamaya başladı ve bu sürece, uzun süre oyuna giriş yapmadıkları için kendilerini yasaklanmış bulan oyuncularda katılınca işler kontrolden çıktı. Daha da kötüsü, yasaktan etkilenen oyuncuların Steam profilleri işaretlendi ve bazıları için potansiyel bir güvenilirlik kaybına yol açmanın yanı sıra, bot kullanmamalarına rağmen hesapların kalıcı olarak fişlenmesine yol açtı.

Lost Ark’ın Haksız Yasakları Kaldırıldı

Lost Ark Geliştiricisi 'Haksız Ban' Dalgası Hakkında Konuştu

Neyse ki, oyunun geliştiricilerinin rotayı tersine çevirmesi ve konu hakkında yorum yapması uzun sürmedi. Spesifik olarak, bu son bot yasağı dalgasının bir parçası olarak verilen tüm yanlış yasaklamaların halihazırda geri alındığı ve etkilenen tüm oyuncuların Steam hesaplarından hile işaretinin kaldırıldığı belirtildi. Bazı durumlarda bu sorunlar devam ederse, Smilegate oyunculardan müşteri desteğine ulaşmalarını istedi.

Lost Ark, uzun süredir bir bot sorunu yaşıyor ve Smilegate bu sorunları çeşitli şekillerde hafifletmeye çalışıyor. Geliştiricinin hızlı tepkisi takdire şayan olsa da, durum topluluk tartışmalarında gündeme getirilmeye devam edecek. Ne olursa olsun, Lost Ark 2022’nin en iyi MMO oyunlarından biriydi ve tür için çok ihtiyaç duyulan bir çeşitlilik ve canlanma getirdi.

Smilegate durumu dikkatle ve gerekli özenle ele almaya devam ederse, özellikle klasik MMO oyunlar söz konusu olduğunda türün büyük bir düşüş yaşadığı düşünüldüğünde, stüdyonun sonunda topluluğun güvenini yeniden kazanacağı neredeyse kesin çünkü oyunun pek bir alternatifi yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.