LoL Yeniden Bağlan Hatası Çözümü – Yüzde 100 Sonuç

League of Legends'ı başlatmaya çalışırken 'yeniden bağlan' hatası ile karşılaşıyor ve sorunu nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız, endişelenmenize gerek yok. Bu yazımızda, LoL'ün açılmamasına neden olan bu problemi düzeltmeniz için size rehberlik edeceğiz.

Riot Games’in ikonik MOBA oyunu LoL yeniden bağlan hatası ile zaman zaman gündemimize geliyor. Oyun ekranının bir türlü gelmemesine sebep olan bu sorun, büyük bir hevesle oturduğumuz bilgisayarın başından çoğunlukla sinirle kalkmamıza neden oluyor.

LoL açılmıyor ya da LoL oyun ekranı gelmiyor şikayetinde bulunan çoğu oyuncu, sorunun kaynağını ve çözümünü araştırıyor. Zira yukarıda da söylediğim gibi yeniden bağlan hatası LoL oyuncularını çileden çıkaran başlıca problemlerden biridir. Neyse ki çoğu hatanın çözümü olduğu gibi bunun da var. Hadi gelin, League of Legends deneyiminize limon suyu sıkan bu sorunu gidermek için izlemeniz gereken adımlar nelermiş onlara bakalım.

LoL Yeniden Bağlan Hatası Nasıl Çözülür?

LoL yeniden bağlan hatası

Adım 1: Oyunu Onarın

LoL başlatma sorunu ve benzeri durumlarla karşılaştığınızda, bazı oyun dosyalarınızın eksik veya bozuk olması ihtimaline karşı yerleşik “oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama” aracını kullanmayı düşünebilirsiniz. Peki, LoL onarım nasıl yapılır? İşte cevabı.

  1. Oyun istemcisini açın, ardından sağ üst köşede bulunan dişli şeklindeki Ayarlar simgesine tıklayın.
  2. Genel sekmesi altındaki Tam Onarımı Başlat düğmesine basın.
  3. LoL tam onarımı başlatmak için Evet‘e tıklayın ve ardından işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Onarımdan sonra LoL yeniden bağlan hatasının devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer hala oyun ekranı gelmiyor ise bir sonraki adıma geçin.

Adım 2: Uyumluluk Sorun Gidericisini Çalıştırın

Windows’un önceki sürümleri için oluşturulan çoğu uygulama (ve oyunlar ya da yardımcı programlar gibi diğer programlar) Windows 10’un en son sürümünde çalışır ancak daha eski bazı uygulamalar düzgün veya hiç çalışmayabilir Yeniden bağlan hatası LoL uyumluluk sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Uyumluluk sorun gidericisini kullanarak problemi çözmeyi deneyebilirsiniz.

1. Oyununuzun kurulum klasörünü açın. (Genellikle C:\Riot Games\League of Legends\Game)

2. League of Legends.exe‘yi bulun. Sağ tıklayın ve Özellikler‘i seçin.

3. Uyumluluk sekmesine basın. Bu programı aşağıdakiler için uyumluluk modunda çalıştır seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin ve Windows 8‘i seçin. Ardından Uyumluluk sorun gidericisini çalıştır‘ı tıklayın.

league of legends yeniden baglan hatasi

4. Önerilen ayarları dene yazısına basın.

5. Son olarak Programı test et seçeneğine dokunun.

Ardından sorun giderme işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izlemeniz gerekir. İşlem sona erdiğinde sorununuzun çözülüp çözülmediğini test etmek için oyunu başlatmayı deneyin. Eğer bir kez daha LoL açılmıyor ya da LoL oyun ekranı gelmiyor ise üçüncü adıma geçebilirsiniz.

Adım 3: Ağ Bağdaştırıcısı Sürücüsünü Güncelleyin

lol açılmıyor oyun ekranı gelmiyor

Bağlanamama veya yeniden bağlanma döngüsünde takılmanızın nedenlerinden biri de zayıf ağ bağlantısı olabilir. Sorun, güncel olmayan veya hatalı ağ bağdaştırıcısı sürücünüzden kaynaklanabilir. Problemi gidermek için ağ sürücünüzü güncellemeyi denemelisiniz.

Sürücünün güncel yazılımını doğrudan üreticinin resmi web sitesinden indirebilirsiniz. Fakat bunun için PC’nizin özelliklerini bilmeniz gerekir. Eğer ağ bağdaştırıcınızın sürücüsünü manuel olarak güncellemek için zamanınız ve gerekli bilginiz yoksa Driver Easy gibi programlardan yararlanabilirsiniz.

Ancak ağ bağdaştırıcınızın sürücüsünü manuel olarak güncellemek için zamanınız, sabrınız veya bilgisayar becerileriniz yoksa, bunun yerine bunu Driver Easy ile otomatik olarak yapabilirsiniz. Sisteminizi otomatik olarak tanıyan ve tam olarak cihazınız ve Windows sürümünüz için doğru sürücüleri bulan program, bunları doğru şekilde indirip kurabiliyor.

  1. Driver Easy’i buradan indirin ve bilgisayarınıza yükleyin.
  2. Programı çalıştırın ve Şimdi Tara düğmesine tıklayın. Yazılım PC’nizi tarayacak ve sorunlu sürücüleri algılayacaktır.
  3. Sisteminizde eksik veya güncel olmayan tüm sürücülerin doğru sürümünü otomatik olarak indirip yüklemek için Tümünü Güncelle‘ye tıklayın. Bu noktada ücretli bir üyeliğe ihtiyacınız olacak, ancak eğer uygulamaya para vermek istemiyorsanız, sürücülerinizi ücretsiz sürümle güncelleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bunları birer birer indirip manuel olarak kurmaktır.

Sürücülerinizi güncelledikten sonra, değişikliklerin tam olarak etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından, LoL yeniden bağlan hatasını alıp almadığınızı kontrol etmek için oyunu başlatın.

Adım 4: DNS Ayarlarını Değiştirin

DNS ayarlarını değiştirmek bağlantı sorunlarını çözmenize yardımcı olabilir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.Klavyenizde Windows logo tuşuna ve R‘ye anı anda basarak Çalıştır komutunu açın.

1. Kutucuğa ‘control’ yazın ve Enter‘a basın.

2. Ardından Denetim Masası açılacaktır. Buradan Ağ ve İnternet‘e tıklayın.

lol yeniden bağlan hatası

3. Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ne basın.

yeniden bağlan hatası lol

4. Bağlantılar‘a tıklayın.

lol oyun ekranı açılmıyor

5. Özellikler‘e basın.

6. Açılan pencerede İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP /IPv4) yazan kutucuğu işaretleyin ve alttaki Özellikler seçeneğine tıklayın.

lol yeniden bağlan hatası çözümü

Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan‘ı tıklayın:

  • Tercih edilen DNS sunucusu: 8.8.8.8
  • Diğer DNS sunucusu: 8.8.4.4

Çıkarken ayarları doğrula kutucuğunu işaretleyin ve ardından değişiklikleri onaylamak için Tamam‘ı tıklayın. Daha sonra League of Legends’ı yeniden başlatmayı deneyin.

lol açılmıyor

Bu rehberimizde, sıklıkla karşılaşılan LoL yeniden bağlan hatasını çözüm yollarını sizlerle paylaştık. Umarım sizlere önerdiğimiz yöntemler problemi gidermenize yardımcı olmuştur. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirebilirsiniz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol