Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LoL Yaz Mevsimi Şampiyonu Denizbank İstanbul Wildcats Oldu

Geride bıraktığımız hafta sonu İzmir'de gerçekleşen 2023 League of Legends Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Finali’nde şampiyon, DenizBank İstanbul Wildcats oldu.

İzmir’in ev sahipliğinde düzenlenen 2023 League of Legends Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Finali, müthiş bir heyecana sahne oldu. LoL tutkunları, finale büyük ilgi gösterirken renkli görüntüler oluşturdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve Ninja Company iş birliği ile Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleşen mücadelede şampiyon, bir kez daha DenizBank İstanbul Wildcats oldu.

Rakibi NASR Esports’u 3-1 mağlup ederek kupaya uzanan takım, üst üste dördüncü kez mutlu sona ulaştı. DenizBank İstanbul Wildcats, daha öncesinde 2022 Kış, 2022 Yaz ve 2023 Kış mevsimlerinde şampiyonluk sevinci yaşamıştı. Kadrosunda üç Türk ve iki Güney Koreli sporcuya ev sahipliği yapan ekip; Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu yerel liglerinin en iyi takımlarının yer aldığı EMEA Masters‘ta ülkemizi temsil etmiş ve kupayı Türkiye’ye getirmişti.

Denizbank İstanbul Wildcats, Rakibini 3-1 ile Geçti

Denizbank İstanbul Wildcats

DenizBank İstanbul Wildcats’in Güney Koreli nişancısı BAO, gösterdiği performansla finalin en değerli oyuncusu seçildi. BAO, geçen yıl yine İzmir’de düzenlenen finalde de mücadele etmişti. Başarılı oyuncu, aradan geçen bir yılın ardından İzmir’de şampiyonluk sevinci yaşamayı başardı.

Şimdi sırada, Şampiyonluk Ligi’nin en başarılı üç takımının ter dökeceği ve Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu yerel liglerinin en iyi ekiplerinin yer aldığı EMEA Masters var. DenizBank İstanbul Wildcats, NASR Esports ve FUT Esports’un ülkemizi temsil edeceği turnuva 13 Ağustos‘ta başlayacak. Daha önce EU Masters olarak bilinen turnuva; Avrupa Birliği, Türkiye, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ve MENA’yı (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) EMEA bölgesi olarak birleştirdikten sonraki ilk turnuva olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.