Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LoL 13.3 Yamasıyla Aurelion Sol’e Gelecek Yeni Yetenekler

League of Legends, şubat ayında çıkacak 13.3 yamasında Aurelion Sol'e kapsamlı bir oynanış yenilemesi getiriyor. Güncellemeyle birlikte sevilen ejderhanın yetenek seti, baştan aşağı değişiyor. Detaylar haberimizde.

League of Legends’ın en sevilen şampiyonlarından Aurelion Sol, şubat ayında çıkacak 13.3 yamasında kapsamlı bir revizyondan geçecek. Yıldızların Hakimi lakabıyla tanınan büyücü, oyunculara çok farklı bir deneyim yaşatacak. Riot Games, Aurelion Sol’e getireceği oynanış yenilemesinin ayrıntılarını paylaştı.

Ejderhanın açılış görseli, modeli ve alaycı repliklerinde herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek, ancak yetenek seti baştan aşağı yenilenecek. LoL 13.3 yaması ile Aurelion Sol’un tüm yetenekleri, hatta pasifi bile değişecek. Kozmik Hakim adındaki yeni Pasif, karaktere Yıldız Tozu kazandıracak. Bu, yeteneklerini kalıcı olarak geliştirmesini sağlayacak.

LoL 13.3 Yaması, Şubat Ayında Yayınlanacak

Aurelion Sol lol 13.3 yama

Q yeteneği artık, birkaç saniyeliğine imlece doğru yoğunlaşarak gerçekleştirdiği saldırının isabet ettiği ilk hedefe normal miktarda, onun yakınındaki rakiplere ise biraz daha az miktarda hasar aldıran Işığın Nefesi oldu. W yeteneği, Aurelion Sol’un hasar verirken düşmanların üzerinden uçmasını sağlayan bir hareketlilik taktiği olan Astral Seyahat olarak değiştirildi.

E yeteneği olan Çekim Kuvveti, birkaç saniyeliğine rakiplere hasar veren ve onları yavaşça merkezine doğru çeken bir kara delik oluştururken, son olarak R yeteneği ise Yıldız Kayması ve Gök Yıkılırken adında iki farklı saldırı çeşidi içeriyor. LoL 13.3 yamasıyla gelecek Aurelion Sol’ün yeni yetenek setinin ayrıntılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Aurelion Sol Yetenek Seti

Pasif – Kozmik Hâkim

 • Aurelion Sol’ün hasar veren yetenekleri Yıldız Tozu kazandırır. Yıldız Tozu, yeteneklerini kalıcı olarak geliştirir. Her yeteneğin ilavesi kendi bölümlerinde yazıyor.

Q – Işığın Nefesi

 • Aurelion Sol’ün birkaç saniyeliğine imlece doğru yoğunlaşarak gerçekleştirdiği saldırının isabet ettiği ilk hedef normal miktarda, onun yakınındaki rakiplerse biraz daha az miktarda hasar alır. Işığın Nefesi, rakibin saldırıdan isabet aldığı her saniye başına fazladan anlık hasar verir. Şampiyonlara verilen anlık hasar Yıldız Tozu kazandırır.
 • Işığın Nefesi şampiyonlara fazladan hasar verir ve yeteneğin menzili Aurelion Sol’ün seviyesine bağlı olarak artar.
 • Yıldız Tozu, anlık hasarı arttırır.

W – Astral Seyahat

 • Aurelion Sol yüzey şekillerinin üstünden geçerek hedef konuma doğru uçar ancak bu sırada yakınındaki rakipler tarafından Savaş Sisi’nin içinden açığa çıkarılabilir. Aurelion Sol uçarken diğer yeteneklerini kullanabilir. Bu esnada Işığın Nefesi’nin bekleme süresi veya azami yoğunlaşma süresi olmaz ve yetenek daha fazla hasar verir.
 • Aurelion Sol’ün kısa süre önce hasar verdiği bir rakip şampiyon katledilirse Astral Seyahat’in kalan bekleme süresi azalır.
 • Yıldız Tozu, Astral Seyahat’in azami menzilini arttırır.

E – Çekim Kuvveti

 • Aurelion Sol birkaç saniyeliğine, rakiplere hasar veren ve onları yavaşça merkezine doğru çeken bir kara delik oluşturur. Çekim Kuvveti, rakip şampiyonların kara deliğin içinde geçirdiği her saniye başına Yıldız Tozu kazandırır.
 • Kara deliğin merkezi, azami canı belli bir yüzdenin altındaki rakipleri infaz ederek bu rakiplerin türüne bağlı olarak Yıldız Tozu kazandırır.
 • Yıldız Tozu, Çekim Kuvveti’nin boyutunu (merkez alan dahil) ve infaz eşiğini arttırır.

R – Yıldız Kayması / Gök Yıkılırken

 • Yıldız Kayması
  • Aurelion Sol’ün gökten indirdiği yıldız isabet alan tüm rakiplere büyü hasarı verir ve onları sersemletir. Yıldız Kayması isabet ettiği her rakip şampiyon başına Yıldız Tozu kazandırır.
  • Yıldız Tozu, Yıldız Kayması’nın boyutunu arttırır. Aurelion Sol, 75 Yıldız Tozu topladığında bir sonraki Yıldız Kayması’nı Gök Yıkılırken’e dönüştürür.
 • Gök Yıkılırken
  • Aurelion Sol’ün gökten indirdiği devasa yıldız çok daha geniş bir çarpışma alanına sahiptir, daha fazla hasar verir ve rakipleri sersemletmek yerine havaya savurur. Çarpışma alanının kenarından yayılan şok dalgası, isabet ettiği şampiyonlara hasar verir ve onları yavaşlatır.
  • Yıldız Tozu, çarpışma alanının boyutunu arttırır.

İlgili Yazılar

Kaç Saat LoL Oynadım? League of Legends’ta Kaç Saatim Var?

Riot Games’in League of Legends MMO’su Hakkında Bilinenler

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.