Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Like A Dragon Gaiden Fiziksel Sürüme Sahip Olmayacak

Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name'in fiziksel sürümü yalnızca Asya ülkelerinde satışa sunulacak. Diğer ülkelerde oyunun dijital sürümü piyasaya sürülecek.

Sega, batıdaki oyuncular için Like a Dragon Gaiden’ın fiziksel sürümünü yayınlamayacağını duyurdu. 8 Kasım’da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için çıkış yapacak olan Yakuza spin-off’unun detayları geçen ay duyurulmuştu. Yukarıda da bahsettiğim gibi oyunun yalnızca Batı sürümleri fiziksel olmayacak çünkü geliştirici, Japonya’da oyunu fiziksel olarak piyasaya sürecek.

Bu bilgiyi aslında daha önce bir fan hesabı duyurmuştu. Ryu Ga Gotoku fan kanalı “Sega’ya ulaşan perakendecilerle konuştum. Ancak oyunun fiziksel bir versiyonunun Batı’da piyasaya sürülmeyeceği konusunda bilgilendirildim.” demişti. Şimdi ise Sega, oyunun kasım ayında ”indirilebilir” olacağını duyurdu. Böylelikle fan hesabının iddiaları doğrulanmış oldu.

Like A Dragon Gaiden Asya’da Fiziksel Sürüme Sahip Olacak

Like A Dragon Gaiden

Oyunun dijital fiyatları 46 Euro olarak görülüyor ancak Like a Dragon Gaiden’ın Türkiye fiyatı henüz belli değil. Oyunu ön sipariş veren oyuncular, önceki Yakuza oyunlarından karakterleri içeren bir Efsanevi Dövüşçü Paketi alacak. Bu arada Alan Wake 2 geliştiricisi Remedy geçtiğimiz günlerde devam oyununun yalnızca dijital bir oyun olarak yayınlanacağını açıkladı. Kutulu bir kopyayı yayınlamama kararının arkasında birkaç neden olduğunu söyledi.

Geçen ay analist Mat Piscatella, konsolların dijital sürüme daha da yaklaşacağını ve dijital sürüm kullanımının artacağını belirtti. “Önümüzdeki 2 yıl içinde bu eğilim hızlanacak ve 2028’e kadar çoğu Xbox ve PS sürümü dijital olacak. Nintendo muhtemelen o kadar hızlı hareket etmeyecek ama yine de Nintendo her zaman sürprizlerle dolu.” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.