Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Lies of P, Game Pass’e Rağmen 1 Milyon Kopya Sattı

Tüm zamanların en ünlü masallarından Pinokyo'dan ilham alan soulslike türündeki temalı aksiyon rol yapma oyunu Lies of P, bir aydan kısa sürede 1 milyondan fazla kopya satmayı başardı.

Her ikisi de Güney Kore merkezli olan Neowiz Games ve Round8 Studio tarafından geliştirilen soulslike aksiyon rol yapma oyunu Lies of P, resmi çıkışını 18 Eylül’de gerçekleştirmişti. İlk günden Xbox Game Pass‘e eklenen yapım, Carlo Collodi’nin 1883 tarihli Pinokyo’nun Maceraları adlı efsanevi öyküsüne benzersiz bir yorum getiriyor.

Sosyal medyadan yapılan paylaşımda, Lies of P’nin bir aydan kısa sürede dünya çapında 1 milyondan fazla kopya sattığı belirtildi. Oyun yönetmeni Jiwon Choi, “Şu ana kadarki yorumlar inanılmazdı ve bir milyondan fazla oyuncunun Krat’ta yolculuğa başlamış olmasından dolayı minnettarız. Aynı şekilde Lies of P’nin gelecekte neler getireceği konusunda da heyecanlıyız ve zamanı geldiğinde daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Lies of P, Çıkalı 1 Ay Olmadan 1 Milyon Kopya Sattı

lies of p 1 milyon kopya sattı

Neowiz Eş CEO’su Seungchul Kim ise şunları söyledi: “Bu türün en iyi oyununu yapmaya karar vermek bizim için bir meydan okumaydı. FromSoftware’ın çok sayıda soulslike başyapıtı var. Bu aynı zamanda baskı ve motivasyon unsuruydu. Lies of P’nin ulaştığı bu inanılmaz dönüm noktası, Kore oyunlarının küresel sahnedeki potansiyelini kanıtlıyor. Neowiz ve Round8 Studio için zorlu bir projeydi. Başardıklarımızdan dolayı büyük bir gurur duyuyoruz”

Lies of P‘nin ilk günden Game Pass’e eklenmesine rağmen bir aydan kısa sürede 1 milyon kopya satması gerçekten çok etkileyici. Global fiyatı 60 dolar olan oyun, Steam‘de 999 liraya (güncel kur ile 35 dolar) satılıyor. Bu haber yazıldığı sırada ‘Çok Olumlu’ değerlendirmesine sahip olan yapım, yazılan 10 bine yakın kullanıcı incelemesinin yüzde 89’undan olumlu not aldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.