Lenovo, Konferans Odalarına Özel ThinkVision’ı Duyurdu

Lenovo, şirketlerin konferans odaları veya eğitim kurumlarında kullanılacak olan ThinkVision T serisini duyurdu.

Bugün CES’in öncesinde Lenovo, konferans odaları ve eğitim alanları için geniş formatlı ekranlarını duyurdu. Şirket, etkinlikte ThinkVision T65, T75 ve T86 isimli cihazları tanıttı. Her şeyden önce, bu ekranlar aslında Android destekli ve hepsinin özellikleri aynı.

Tüm cihazlar 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip dört çekirdekli Cortex-A73 işlemciler ile çıkış yapacak ve elbette HDMI, VGA ve AV gibi şeylerden gelen girişler de dahil olmak üzere birçok bağlantı noktasına sahip olacak. Gelin bu cihazların diğer teknik özelliklerine yakından bakalım.

Lenovo ThinkVision Teknik Özellikleri

ThinkVision

Lenovo ThinkVision cihazların hepsi 400 nit parlaklığa ve yüksek dokunmatik hassasiyete sahip 4K ekranlar olacak ancak hepsi bu kadar değil. Varlık algılama gibi özelliklere sahip olan cihazlar, biri odaya girdiğinde otomatik olarak açılacak ve siz çıkınca kapanacak. Ortam ışığı sensörü sayesinde parlaklığı da otomatik olarak ayarlayabilecek.

Sekiz mikrofonlu bir dizilimi olacak ve sekiz metre öteden gelen sesleri tanıyacak ki bu oldukça etkileyici. Ayrıca ses izleme ve yüz tanıma özelliğini kullanan cihazlar, kimin konuştuğunu anlayabilecek ve o kişiye odaklanacak. Mikrofon kalitesi birinci sınıf olmayı amaçlasa da, iki adet 15W hoparlörle ses kalitesi de öyle.

Lenovo ThinkVision Fiyatları

ThinkVision

Cihazların hepsinin 4K video kayıt yapabilen kameraları olacak. Yapabileceklerinizin çoğu kablosuz olsa da ekranın üstünde bir USB Type-C konektörü olduğu için kolayca bağlantı da sağlayabileceksiniz. Lenovo ThinkVision T65, T75 ve T86, Nisan ayında 4.999 dolar, 6.999 dolar ve 7.999 dolar‘dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol